Horoskop: Tihle lidé neumějí říct NE. Navíc mají dovednosti, které jednoduše chcete zneužít

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
pribijeni policky
Zdroj: Shutterstock

Někteří lidé by se pro druhé rozdali. Jenomže mnozí toho pouze zneužívají a nedokážou potom pomoct na oplátku. Proto je někdy dobré říct NE. Bohužel, celá řada dobrosrdečných lidí tuhle vlastnost neovládá, ačkoli by si přáli, aby dokázali pomoc ostatním odmítnout.

Znáte to možná i vy. V něčem jste jednoduše dobří, ví se to o vás a vaši přátelé toho využívají. Zpočátku jste očekávali, že vám třeba pomohou s něčím na oplátku, ale teď už víte, že když něco sháníte vy, oni to nemají, nebo jim brání nedostatek času.

S takovými lidmi je pak lepší jednoduše zatočit. Ale když příště požádají o pomoc, opět si řeknete, že je nemůžete odmítnout. Jsou to přece přátelé a třeba vám to jednou opravdu oplatí. Až potom, co se opět nachytáte, litujete, že jste tak nepoučitelní. Pokud jste se narodili v následujících znameních, je tohle váš problém.

Vodnář ajťák

Vodnáři jsou lidé, kteří si poradí s kdejakým problémem na vašem počítači či telefonu. Stačí jim většinou pár kliknutí a vyřeší něco, s čím si ostatní lámali hlavu půl roku. Někdy je to ale práce složitější, která vyžaduje i pár dní. I tak ale Vodnář rád převezme cizí notebook a zadarmo pomůže.

Na oplátku by pak očekával, že mu alespoň z opraveného zařízení sem tam přijde od kamaráda zpráva. Jenomže očividně kamarád je kamarádem jen tehdy, když něco potřebuje. Až tak příště napíše, bude to pravděpodobně zase jenom proto, aby mohl otravovat s žádostí o pomoc.

Lev má všude známosti

Lev je společenský typ člověka, který má známé všude. Pokud se tak potřebujete někam dostat, mít VIP lístky na fotbalový zápas nebo být povýšen, zařídí vám, že se za vás někdo vhodný přimluví. Lev je bohužel tak moc zaslepený touhou po pozornosti, že mu nevadí, že se vlastně jenom nechává zneužívat.

Manuálně zručný Kozoroh

Pokud znáte nějakého zedníka, údržbáře nebo někoho, kdo vám v rámci své profese dokáže zútulnit domov, pravděpodobně je to Kozoroh. Přibít poličku, opravit nějaký ten spotřebič nebo vymalovat pro něj není problém. A normálně to dělá v rámci svého povolání za peníze.

Jenomže pro kamarády samozřejmě udělá výjimku. Nemůže si přece vzít peníze za drobnou pomoc od svých známých. Jenže drobná pomoc se pak změní ve větší a ještě větší. A na oplátku nedostane ani recenzi na své stránky, o kterou vás požádal.

Panna miluje děti. Ale co je moc, to je moc

Panna je znamení, které si skvěle rozumí s dětmi. A přátelé toho dokážou pěkně zneužít. Zatímco oni si užívají, Panny jim hlídají děti. A ačkoli jednou je to hezký zážitek, podruhé je to už trochu horší a potřetí vlastně otrava. Navíc z toho nakonec nic nemají, i tak ale příště zase s falešným úsměvem kývnou na souhlas.

Zdroj: yourtango.com, pinkvilla.com, daily-horoscope.us

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články