Horoskop: V každém z nás převládá jedno jediné zvíře. Zjistěte, jaké je to vaše

od Šárka Blahoňovská
3 minuty čtení
horoskop zvire
Zdroj: Shutterstock

Mazané lišky, pomalí lenochodi, věrní psi, pomstychtivé kočky nebo chrabří lvi. Tyhle zvířecí stereotypy známe všichni, ale kterému se podle svého data narození podobáte nejvíce? Jakým zvířetem jste podle svých vlastností a povahy?

BERAN

Berani jsou horkokrevní a vždycky, když si něco usmyslí, necouvnou ani o milimetr. Jsou tvrdohlaví jako osli, a pokud se k něčemu rozhodnou, jejich názor nezměníte, i kdyby se mělo jednat o jejich dobro.

Mají také hodně společného s ďáblem medvědovitým alias tasmánským čertem. Stejně jako on i oni překypují nespoutanou energií, která může ostatní lekat a do každé situace se vřítí jako hurikán. Když se zakousnou, nepustí.

BÝK

Býci mají ve zvířecí říši podobu v želvě sloní. Oběma vyhovuje pomalé a rozvážné tempo, kvůli kterému je ostatní docela podceňují.

Nenechte se zmýlit, když Býkům či želvám o něco jde, dovedou sebou hodit. Kromě toho jsou to gurmáni a jídlo je pro ně velmi důležité a dovedou si ho vychutnat.

Když je lidé rozčílí, prostě se stáhnou do svého krunýře, kam na ně nic a nikdo nemůže a je jim to jedno.

BLÍŽENCI

Blíženci jsou zvědaví jako opice. Všechno si potřebují vyzkoušet, osahat, ohmatat, okouknout. Nenechají si poradit a všechno musí zkrátka zažít sami.

Kromě toho jsou jako šimpanzi nebo malá lvíčata velmi společenští a neradi jsou sami, ale raději v partě. Komunikace je pro ně vším, a přestože si breberky navzájem nevybírají, sdílení všeho je pro ně důležité.

RAK

Raci jsou velmi mírumilovní a ve zvířecí říši by se dali přirovnat ke koalám nebo k pandám. Pod roztomilým vzhledem se ale skrývá šelma, která se o sebe umí dobře postarat a nic roztomilého na ní není.

Tomu však nikdo nevěří, dokud ji nespatří na vlastní oči. Raci totiž tuhle svoji vlastnosti tutlají, je proto potřeba dávat si na ně trochu pozor.

LEV

Asi nikoho nepřekvapí, že duševním zvířetem Lva je lev. S touhle velkou kočkou mají opravdu hodně společného. Jsou líní, libují si v dlouhém válení a odpočívání, ale také v nich plane velká vnitřní síla, která vzplane, když začnou o něco bojovat a usilovat.

Dají se připodobnit i k pávům. Lvi jsou hrdí a pyšní stejně jako tito ptáci. Mají hlavu vždycky vysoko zdviženou a před někým se jen tak neskloní.

PANNA

Pilné jako včelky, to jsou přesně Panny. Navíc ještě skvěle organizované. Ve včelím úlu má každá včela danou práci, místo a funkci, kterou musí vykonávat pro dobro celé společnosti.

Všechno tam perfektně šlape a přesně takhle to je i v životě Panny. Práce a povinnosti jsou u nich vždycky na prvním místě, nikdy se nestane, že daný úkol nesplní.

Jsou to neuvěřitelně pracovití lidé, kteří mají pohádkovou výdrž. Není se čemu divit, že ostatní si vedle nich občas připadají méněcenní.

VÁHY

Spřízněným zvířetem každé Váhy je bezesporu kočka. Toto znamení je stejně jako tahle čtyřnohá kráska elegantní a nenucené a přitahuje pohledy ostatních.

Stejně jako Váhy i kočky jsou kokety, které vábí a často se dělají nedostupnými. Zničehonic zmizí a celkově si s ostatními rády hrají.

Odtažitou eleganci občas promění v překvapivě vřelé gesto, ale pak se zase vrátí ke své nadřazené tajuplnosti.

ŠTÍR

Štíři jsou takoví pavouci, což ale není myšleno negativně. V první řadě jsou dobří v budování vztahů, protože se umí seznámit s hromadou lidí, vybudovat si okolo sebe celé impérium a pak obratně tahat za nitky tam, kde je potřeba.

Rádi se pohybují ve stínu, kde na ně není moc vidět. Jsou šedou eminencí v pozadí a také se dokážou nepatrně vytratit. Stejně jako pavouci ale mají tajuplnou a někdy až zlověstnou auru.

STŘELEC

U Střelců není pochyb. Jsou to psi. Věrní, přátelští a vždy veselí. Umí rozesmát i povzbudit, věci moc nekomplikují a vychází se s nimi skvěle. Střelec je prostě kámoš. Jako pes.

Vždycky tu pro vás bude, i když na něj budete nepříjemní. Je to vzácnost, takových lidí moc není. Jejich duševním zvířetem je také delfín, protože spolu sdílí hravost a zvědavost a také škodolibý, ale chytrý humor.

Střelci mohou působit jako otevřená kniha a občas zaskočí tím, čeho všeho si všímají.

KOZOROH

Duševním zvířetem Kozorohů je určitě kůň. Je to majestátní a poklidné zvíře, ze kterého jde ale respekt. Nejsou nebezpeční, jen z nich vyzařuje tiché sebevědomí.

Kozorozi jsou houževnatí, a pokud se do něčeho pustí, vyvinou obrovskou sílu, aby to dotáhli do konce. Je na ně spoleh a umí pomoci druhým, i když už nemají tolik síly.

Jejich klidnou důstojnost překvapí občasné poskočení, ale to už moc nikomu neříkají.

VODNÁŘ

Vodnáři jsou podivíni, svobodné a nespoutané duše. Jejich duševním zvířetem je tak něco, co je trochu zvláštní a také se lehce vymyká. Ideálním kandidátem je ptakopysk, který má podivnost už ve jméně.

Tohle stvoření sice může na první pohled působit směšně, ale stejně jako Vodnáři má velkou osobnost a je vzácný. Je to jedinečná osobnost, kterou musíte trochu pochopit, abyste ji mohli mít ve svém životě. Stejně jako Vodnáře.

RYBY

Ryby mají blízko k ovcím, ale ani tady to není myšleno hanlivě. Opak je pravdou. Jedná se o mírumilovnou a nekonfliktní povahu, díky které se dovedou přizpůsobit čemukoliv a komukoliv.

Nerady se rozhodují a udělá jim radost, když se můžou svést s ostatními a nevybočovat z řady. Na tom není nic špatného.

Kromě ovcí je jejich zvířecím dvojníkem motýl, který má schopnost vystoupat hodně vysoko a pak se spálit. Stejně jako snivé Ryby.

Zdroj: Yourtango.com

Autor: Dagmar ŠkádliváSouvisející články