Horoskop: V těchto znameních se rodí ti největší neurotici. Pokud žijete vedle nich, zasloužíte metál

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
horoskop
Zdroj: Shutterstock

Jste neurotici? Možná si odpovíte, že určitě ne, ale radši se nad touto otázkou zamyslete. V jistém ohledu jsme totiž neurotičtí všichni, i když si to nechceme připustit. Někoho ale samozřejmě ovlivňuje umístění planet na obloze. Která znamení jsou tedy v astrologii považována za ta nejvíce neurotická?

Králové neurotiků Berani

Tak tady se hvězdy opravdu vyřádily. Nejen že jsou Berani paličáci, ale také patří mezi znamení, která jsou nejvíce neurotická.

A to především proto, že se u nich tento stav stupňuje. Čím víc jim něco nevychází, tím spíše upadají do deprese nebo pociťují úzkost.

Berana musíte neustále ujišťovat v tom, jak je skvělý, a lichotit mu, jinak bude přemýšlet, co dělá špatně. Snadno upadá do deprese, ale neobviňuje sám sebe, nýbrž okolí, jež ho nedokáže pořádně ocenit.

Nejistý Býk

Možná to tak nevypadá, ale neuróza se nevyhýbá ani Býkům. Je to totiž znamení, které oplývá falešným sebevědomím a je závislé na tom, jak vypadá před ostatními.

V jádru je ale velmi nejistý a v zrcadle se neustále ujišťuje, zda na něm není něco špatně.

Hodně mu záleží na tom, jak ho vnímá okolí, a jakmile to není podle jeho představ, je mu zle od žaludku.

O Blížencích není pochyb

Jeden člověk, dvě osobnosti. Tady nemůže být o neuróze pochyb. V lidech narozených ve znamení Blíženců se to pere a nikdy nevíte, s jakou jejich stránkou máte zrovna co do činění.

Jenže si nemyslete, že Blíženci o své rozdvojenosti neví, naopak. Snaží se s ní bojovat a neustále se zlepšovat na osobní úrovni. Dá to ale spoustu práce, což se odráží ne jejich duševní stránce.

Stejně jako Býk Blíženci nejsou zrovna králové sebejistoty, a tak potřebují kolem sebe lidi, kteří jim budou oporou.

Rak nehledí svých chyb

Raci jsou neurotičtí v tom, jak dokáží oklamat sami sebe. Přehlížejí vlastní chyby a nechtějí pracovat na nápravě.

V koutku duše ale vědí, kde je problém, jen se snaží pozdržet jeho zlepšení. A proto jim často nebývá dobře.

Také jsou neurotičtí v oblasti bezpečnosti a ochrany, takže jsou schopni třikrát zkontrolovat, zda pořádně zamkli dveře nebo zavřeli okno, aby byli v klidu.

Panny soudí ostatní

Panny jsou jedním z nejvíce neurotických znamení zvěrokruhu. Milují soudit ostatní. Jsou to puntičkáři, proto hledají neustále chyby, a jakmile nějakou najdou, dají vám ji pořádně sežrat.

Z jejich lpění na detailu pramení jejich neuróza, vše chtějí mít perfektní.

Žít s nimi je velmi těžké, protože vedle Panny vždycky máte pocit, že něco děláte špatně.

Zdroj: Yourtango.com

Autor: Alice KonopáskováSouvisející články