Hrdé Česko. Praha se stala 6. nejlepším hlavním městem světa. Hřib jásá, někteří občané jsou ale k výsledkům skeptičtí

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
praha karluv most
Zdroj: Shutterstock

Česká republika, především tedy její hlavní město, se opětovně umístilo mezi prvními deseti příčkami žebříčku zveřejněného časopisem Time Out. Ten Prahu označil za 6. nejlepší město planety, a zároveň také jako 3. nejkrásnější.

Na prvních pěti příčkách před Prahou se umístil Edinburgh, Chicago, Medellín, Glasgow a Amsterdam. „Jen málo hlavních měst vypadá tak dobře; není proto překvapení, že byla Praha zvolena v letošním žebříčku třetím nejkrásnějším městem světa,“ hodnotí Time Out výsledky.

Dodává, že kromě krásných památek a věcí viditelných na první pohled je Praha zároveň plná galerií a zajímavých míst, která jsou nádherná až po důkladnějším prozkoumání. A člověk by prý potřeboval hodně času na to, aby prošel vše, co v našem hlavním městě stojí za vidění.

Hodnocení místních

„Time Out se ptal tisíců obyvatel měst po celém světě na to, jak se jim v jejich městě žije. Zajímal se o restaurace a bary, divadla a umělecké galerie. Ptali se také na noční život a popularitu seznamovacích aplikací. Jaké jsou sousedské vztahy a která místa jsou nejvíce populární,“ popisuje metodu průzkumu web Refresher.

Časopis na základě hodnocení lidí sestavil žebříček 53  nejlepších měst celého světa. Konkrétně v Praze doporučuje Time Out navštívit náplavku, která je nově zrenovovaná, a dokonce byla nominována na prestižní cenu za architekturu.

Dalším místem, o kterém se článek zmiňuje, je Střelecký ostrov nabízející nadčasové výhledy. Není to poprvé, co se Praha umístila v podobném řebříčku. Loni byla na 7. místě ze 37.

Primátorova radost

Z toho, že se Praha umístila v celosvětovém žebříčku hlavních měst takto vysoko, má radost i primátor našeho hlavního města Zdeněk Hřib. Ten se o výsledcích zmínil na svém facebooku, kde projevil nadšení a se svými emocemi se podělil se sledujícími.

„Mám velkou radost z toho, že kromě kulturních krás a gastronomie zahraniční návštěvníci oceňují podle zjištění časopisu také kvalitní veřejnou dopravu. Tu neustále rozvíjíme, ať už se to týká výstavby nového metra D, rekordního tempa výstavby nových tramvajových tratí, nasazování nových elektrobusů nebo budování nových trolejbusových tratí,“ napsal.

Někteří lidé jsou ale k výsledkům trochu skeptičtí. „Každý časopis má svůj žebříček. V Praze jsem se narodil a v Praze žiju skoro 52 let takže ano, Praha je krásná, ale zdaleka není dokonalá. Jakožto obyvatel vidím i plno věcí, které by se měly zlepšit. Zase tolik bych nejásal,“ okomentoval Hřibův příspěvek jeden ze sledujících.

Zdroj: Time out, Refresher, Facebook

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články