Hurá, prázdniny. Na silnicích očekávejte tradiční policejní kontroly

od Raina Tomanová
< 1 minuta čtení
policejni kontrola
Zdroj: Václav Šlauf / MAFRA / Profimedia

Začátek prázdnin se ponese ve znamení pravidelných silničních kontrol. Prázdninové akce Ředitelství služby dopravní policie Policejního prezidia oznámilo ve čtvrtek na tiskové konferenci.

Podobné akce se konají každý rok v případě, že se blíží velké prázdniny. Na silnicích je hustá doprava, protože většina lidí odjíždí na dovolenou, ať po Čechách, nebo do zahraničí. Příští týden jsou navíc dva dny volna, takže lidé budou cestovat o to více. Kontrolovat se budou nejen řidiči osobních vozů.

Hlídky čekejte i na vedlejších cestách

Naposledy byla podobná policejní akce při velikonočních prázdninách. Policisté se zaměřovali na místa, kde byla hustá doprava. Nyní je můžete potkat nejen na dálnicích nebo silnicích prvních tříd, ale také na silnicích, které vedou k turistickým cílům nebo chatovým oblastem.

Hlídat budou také místa, kde jsou časté dopravní nehody, uvedl server iDNES. Pozor by si řidiči měli dávat především na rychlost a také na to, jestli jsou připoutáni. Chvilka nepozornosti vás může stát i život.

Policisté budou kontrolovat řidiče i cyklisty

„Období konce června a poté začátek letních prázdnin s sebou každoročně přináší z pohledu bezpečnosti a plynulosti silničního provozu celou řadu specifik,“ řekl vedoucí odboru služby dopravní policie Krajského ředitelství policie kraje Vysočina David Jirák.

„Proto dohled nad bezpečností a plynulostí silničního provozu se zaměřením na všechny skupiny účastníků bude jednou z hlavních priorit policie v našem kraji nejen na samotném začátku prázdnin, ale bude trvat pro celé dva prázdninové měsíce,“ pokračuje pro web AutoMania.

Policejní hlídky ale najdete po celé republice. Pozornost budou policisté věnovat nejen řidičům osobních vozidel, ale zaměří se také na cyklisty nebo chodce, kteří budou porušovat předpisy. Začátek prázdnin je vždy obdobím, kdy je potřeba zvýšené opatrnosti, a to nejen na silnicích.

Zdroj: iDNES, Auto-Mania

Autor: Raina TomanováSouvisející články