Hygiena rozdávala pokuty. Na Českém slavíkovi lidé nenosili respirátor, dostanou pokutu

od Šárka Cvrkalová
< 1 minuta čtení
karel janecek
Zdroj: Michal TUREK / MAFRA / Profimedia

Předávání českých hudebních cen Český slavík sice proběhlo už před třemi měsíci, až teď je ale známo, jakou mělo dohru. V několika případech totiž rozdala pražská hygiena účastníkům pokuty za to, že neměli nasazené respirátory, ačkoli to aktuální opatření jasně přikazují. Viníky zachytily kamery v přímém přenosu, ale i fotografie.

Podle serveru iRozhlas byla celkem šesti lidem za prohřešek udělena pokuta. Mezi diváky v sále, kteří se s nasazením respirátorů neobtěžovali, patřili navíc i majitelka celé ankety a současný kandidát na prezidenta Karel Janeček. Právě proto se několik osob obrátilo na pražskou hygienu a její ředitelka Zdeňka Jágrová odpověděla, že situace rozhodně nezůstane bez povšimnutí.

Bez informací

„Na základě vyhodnocených skutečností správní orgán identifikoval šest osob, které citované mimořádné opatření ministerstva zdravotnictví skutečně porušily. V návaznosti na to byl těmto šesti osobám udělen správní trest – finanční sankce,“ potvrdil mluvčí hygieny Zbyněk Boublík.

Mimo tuto informaci ale odmítl médiím cokoli sdělit. Jména potrestaných nebo výše finanční pokuty tak známa není. „Vzhledem k tomu, že správní řízení ještě není ukončeno, další podrobnosti k dané věci ze strany správního orgánu není možné sdělovat,“ dodal.

Janeček odpůrcem pravidel

Už dříve se Janeček vyjádřil v médiích, že koronavirová pravidla odsuzuje a nesouhlasí s nimi. Dodal, že z porušení pravidel na slavíkovi nebude vyvozovat důsledky. Jenomže k jeho smůle nebylo toto rozhodnutí úplně na něm a nakonec tak ti, co pravidlo porušili, zaplatili.

„Ta opatření jsou extrémní, a když je něco extrémní, tak je to špatně a je potřeba se proti tomu postavit,“ citoval ho tehdy server iDNES. Během slavnostního večera dokonce Janeček se svým proslovem proti opatřením vystoupil.

„Nesmíme podlehnout tomu hroznému tlaku na očkování našich dětí proti nemoci, která je nijak neohrožuje,“ nechal se slyšet.

Zdroj: iRozhlas, Tiscali, Novinky, Seznam Zprávy

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články