Ivan Bartoš se vyšňořil a vyrazil za Zemanem. Představí mu pirátské kandidáty na ministry

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
ivan bartos
Zdroj: PETR TOPIČ / MAFRA / Profimedia'

Ivan Bartoš komunikuje s lidmi na sociálních sítích poměrně často. Není proto divu, že se jim pochlubil i se svým plánem představit prezidentovi všechny pirátské kandidáty na různé ministerské posty. S Milošem Zemanem by se měl setkat v Lánech už dnes.

Bartoš na svém Facebooku zveřejnil fotografii, na které stojí na ulici v modrém obleku s černým kabátem. Tenhle slavnostní oblek zvolil pro setkání s prezidentem a sledujícím se pochlubil, jaké informace má v plánu se Zemanem probrat.

Celá řada fanoušků pod jeho příspěvek připisuje vtipné komentáře o tom, jak asi bude jednání probíhat, a narážejí také na jmenování premiéra Fialy, které probíhalo přes plexisklo. Setkání Bartoše s prezidentem podle prvotních informací ČTK totiž mělo proběhnout online.

Kolečko s panem prezidentem

„Právě vyrážím do Lán na schůzku s panem prezidentem Zemanem. Zahájím tak kolečko schůzek pana prezidenta se všemi kandidáty na jednotlivé ministerské posty v budoucí vládě,“ svěřil se Ivan Bartoš na začátku svého rozsáhlého příspěvku.

„Z pozice předsedy Pirátské strany bych panu prezidentovi rád představil pirátské kandidáty na jednotlivé ministry a naše cíle, se kterými jsme do nové vládní spolupráce vstupovali,“ napsal.

„Zároveň předpokládám, že hlavním tématem, o kterém se budeme s panem prezidentem bavit, budou kromě aktuální covidové situace také moje priority a vize pro Ministerstvo pro místní rozvoj, které v nově vznikající vládě povedu. Nepochybně se dotkneme i agendy digitální transformace, kterou budu ve vládní roli zastřešovat,“ připsal také.

Dále se Bartoš svěřil s tím, co by jako ministr pro místní rozvoj chtěl s prezidentem probrat. Jednalo by se o otázky dostupnosti bydlení, transparentní veřejné zakázky, strategického plánování regionálního rozvoje, časové úspory digitalizace, finanční úspory a podpory občanského i podnikatelského sektoru pomocí Opendata.

Fanoušci se smějí, zároveň ale Bartoše podporují

Ivan Bartoš má na svém profilu celou řadu sledujících, kteří ho podporují a drží mu palce ve všech ohledech. Mnozí z nich v komentářích posílají milé vzkazy a Bartošovi píší, aby se držel a že mu přejí, aby vše dopadlo dobře. Mnoho z nich ale naráží na vtipnou situaci, která nastala.

„Pirát jede do Lán, aby se setkal s prezidentem. Přitom s ním ale povede rozhovor online pomocí počítače. No to mi hlava nebere,“ uvažuje jeden z komentářů. Podobné myšlenky má i mnoho dalších lidí. Jak se ale zdá, Bartoš je sebevědomý a ví, co dělá.

Zdroj: Facebook, ČTK 

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články