Ivo Vondrák odešel z poslaneckého klubu ANO. Bude se dále prezentovat jako hrdý nezařazený poslanec

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Ivo Vondrak
Zdroj: Adolf Horsinka / MAFRA / Profimedia

Moravskoslezský hejtman Ivo Vondrák opustil poslanecký klub hnutí ANO. Podle Aleny Schillerové klub jednohlasně souhlasil s jeho rezignací. Šéfka klubu doplnila, že Vondrák odešel, protože neunesl kritiku na svou osobu. Politik bude nyní dále pokračovat jako nezařazený poslanec.

Ivo Vondrák před prezidentskými volbami podpořil Petra Pavla, tedy protikandidáta stranického kolegy Andreje Babiše. Na základě toho se na něj snesla výrazná kritika. Podle Deníku o něm dokonce Schillerová měla hovořit jako o zrádci.

„Kolegové se vyjadřovali velmi korektně, většinou jsem s jejich názory souhlasila. Ale byť pan Vondrák tak rád kritizuje, zejména mediálně, tak v úterý kritiku sám neunesl a odešel z klubu hnutí ANO,“ uvedla podle České televize šéfka poslaneckého klubu.

Hrdý nezařazený poslanec

Sám Vondrák nemá pocit, že by hnutí ANO podrazil. „S tím nemohu souhlasit, pouze jsem prezentoval svůj názor. Nevyzýval jsem nikoho, aby nepodporoval Andreje Babiše. Řekl jsem naprosto zřetelně, že je to můj názor. A myslím, že je třeba si za ním stát,“ uvedl v rozhovoru pro Novinky.

Kritiku ale nakonec přesto neunesl. „Nemám pocit, že bych se chtěl nechat urážet. Proto jsem odstoupil sám,“ vysvětlil. Doplnil, že dál bude působit jako nezařazený poslanec a že je na to náležitě hrdý.

„Vystoupení proti Babišovi vás šlechtí, ale ne dost na to, aby se tím vymazalo a zapomnělo, že jste k němu vstoupil, když jste potřeboval výtah k moci a vlivu,“ vzkázal Vondrákovi na twitteru uživatel Jan Tar.

„O jakém výtahu hovoříte? Já jsem ukončil svou práci v respektované funkci rektora univerzity, abych mohl pracovat pro rozvoj kraje. A byl jsem o to požádán já Andrejem Babišem. Nikoliv naopak,“ nedal se nicméně poslanec.

Slušný člověk

Vystoupení z ANO politikovi občané ČR povětšinou chválí. „Nakonec mě přesvědčil, že je slušný člověk,“ uvádí na facebooku uživatel Georg. Velká část lidí využívá situace k tomu, aby si rýpla do hnutí ANO.

„Stejně je to sranda, to ANO, ohánět se argumentem ‚on neunesl kritiku‘. Alenka jede,“ napsal pan Václav. „Jeden z nejrozumnějších odešel,“ posteskl si pak v komentářích na Novinkách pan Karel.

Sám Vondrák o sobě sice tvrdí, že je nyní hrdý nezařazený poslanec, ke svému vystoupení z hnutí se ale na své vlastní sociální síti prozatím nevyjádřil. V popisku své osobnosti má navíc stále uvedeno poslanec ANO. Zda na změnu zapomněl, nebo nemá nyní jako nezávislý poslanec na sociální sítě čas, není jasné.

Zdroj: Česká televize, Deník, Twitter, Facebook, Novinky

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články