KOMENTÁŘ: Už i Alena Schillerová má TikTok. Kolik zaplatí profesionálům za fotky a videa tentokrát?

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Alena Schillerova
Zdroj: Jakub Poláček / CNC / Profimedia

Andrej Babiš nedávno oznámil, že poslancem zůstane, ustoupí ale do pozadí a dá za ANO více prostoru Karlu Havlíčkovi a Aleně Schillerové. Druhé zmíněné ale očividně není tato příležitost dost dobrá, a hledá tak další místa, kde by se mohla prosadit. A k radosti mnohých to zkusila na sociální síti TikTok.

Uvádím „k radosti mnohých“, protože sama Schillerová na jednom z prvních videí na svém profilu slibuje, že bude lidem pomáhat a odpovídat na jejich dotazy. A jak se zdá, celá řada občanů České republiky se chce bývalé paní ministryně financí na něco zeptat.

Zatímco někteří ale přidávají dotazy vážné, velká většina uživatelů se chodí na profil šéfky poslaneckého klubu ANO vyloženě pobavit. Zda se dočkáme odpovědí i na jejich komentáře, to je zatím ve hvězdách, i tak je ale TikTok Schillerové už teď velmi obsáhlý.

Neshání náhodou kameramana?

Že to na sociálních sítích Schillerová umí, to předvedla už před více než rokem. Tehdy byla ochotná za pár pěkných fotek na instagram zaplatit téměř 2 miliony korun. I přes tuto investici už zřejmě političku instagram nebaví a změnila platformu.

Na té prozatím sdílela několik nekvalitních záznamů z Poslanecké sněmovny nebo televizních debat a také pár domácích videí, na kterých lidem slibuje, že je pro ně odteď k dispozici na TikToku denně.

„Ahoj, tady Schillerka, jsem nově na TikToku,“ uvedla například jedno ze svých prvních videí. Ani to, že své jméno zdánlivě roztomile zkrátila, jí ale moc slávy nepřineslo. Podle některých fanoušků by možná měla větší úspěch, kdyby se o kvalitu jejích videí staral nějaký ten profesionál.

Však také už v komentářích dostala několik nabídek. Pan Jirka se ale nejprve ujistil, že bude odměna pro kameramana a střihače alespoň trochu podobná té, kterou vyplatila za tehdejší instagramové snímky fotografovi. Dalším z dotazů, u kterého lidé netrpělivě čekají na odpověď, je pak otázka uživatele Anti-Antifa, který se ptá: „Dobrý den, kolik vážíte?“

Tiktokerka? Tak na 80 %

Je třeba uznat, že se Schillerová v novém prostředí snaží. Na seriózní dotazy svých fanoušků odpovídá. Ukázala jim například, jak vypadá hlasovací zařízení ve Sněmovně, předala také několik tipů lidem, kteří by v budoucnu chtěli být politiky.

Pokouší se tak dále sledujícím zavděčit. V jednom z videí třeba napsala, že ji její fanoušci dobíjejí pozitivní energií. „Dobiju vás tak, že si 14 dní nesednete na pr*el,“ vzkázala sice Schillerové paní Zdeňka, jinak jsou ale komentáře vesměs pozitivní.

Schillerová splňuje řadu podmínek pro to, aby se stala skvělou tiktokerkou. Možná k tomu má nakročeno blíže než k tomu stát se dokonalou političkou. Řada věcí jí ale ještě chybí. Nereaguje sarkasticky na negativní komentáře, nesdílí recepty na své oblíbené pokrmy a úplně se vyhýbá tiktokovým trendům.

Sice už ukázala video, na kterém tančí, dokud ale nepředvede taneček ze seriálu Wednesday, za stoprocentní tiktokerku se rozhodně považovat nemůže. Prozatím má sledujících na svém profilu přes 7000. Kolik z nich se ale přišlo pobavit a kolik ji chce skutečně podpořit, o tom se můžeme jenom dohadovat.

Zdroj: TikTok, Přehledně24

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články