Andrej Babiš předsedou ANO zůstává, ustupuje ale do pozadí. Více prostoru dostanou Havlíček a Schillerová

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Andrej Babis
Zdroj: LADISLAV KŘIVAN / MAFRA / Profimedia

Andrej Babiš zůstává předsedou i poslancem ANO. Po skončení voleb se sice spekulovalo o jeho úplném konci v hnutí, nakonec se ale rozhodl, že pouze část svých povinností přenese na jiné členy ANO. Do popředí se tak dostanou šéfka klubu Alena Schillerová a místopředseda Karel Havlíček.

V současné době považuje Babiš za důležité dále budovat strukturu ANO. U toho se chce soustředit na mladou generaci, kterou by rád připravil na příští volby. I proto se rozhodl udělat ze dvou zmíněných politiků výraznější tváře hnutí a sám ustoupit do pozadí, píše iDNES.

Dál bude hájit zájmy lidí

„Hlavními tvářemi hnutí budou předsedkyně poslaneckého klubu Alena Schillerová a stínovou vládu bude řídit Karel Havlíček. Já zůstanu na pozici předsedy hnutí a ve sněmovně jako poslanec. Budu dál hájit zájmy lidí,“ cituje Babišova slova server Seznam Zprávy.

Že bude Babiš dál zpovzdálí pomáhat občanům ČR, uvedl i na svém facebooku, kde napsal, že zájmy lidí vláda ignoruje. Sice se dočkal mnoha pochvalných slov od voličů, mimo jiné ale přišla také kritika.

„Aha, takže ve Sněmovně nebudete dělat nic, budete dva roky jezdit, dělat kampaň kvůli volbám a rozeštvávat dál lidi jako poslední rok. Je načase vás z té politiky dostat úplně a natrvalo,“ napsal uživatel František. „Upřímně, existuje někdo, kdo si myslel, že se láčkovec vzdá imunity?“ ptá se někdo další na twitteru.

Na druhou stranu nejeden Babišův sledující si pod dalším příspěvkem rýpnul do vlády. „Teď se dívám na Fialu v televizi a on hodnotí oznámení ANO, že pan Babiš zůstává. Buď mám špatný obraz nebo je Fiala ‚radostí‘ nějak rudý v ksichtu. Ale možná tam víc topí,“ uvedla paní Lidmila.

Jedeme dál v plném počtu

Andrej Babiš by na stranu ANO rád přetáhl voliče ČSSD i SPD. Po jednání předsednictva ANO kritizoval šéfa SPD Tomia Okamuru a předsedu ČSSD Michala Šmardu, kteří podle něj zradili zájmy svých voličů přímou či nepřímou podporou protikandidáta z prezidentské volby Petra Pavla, uvádí iDNES.

„Proto bude hlavním úkolem ANO přesvědčit voliče SPD a ČSSD, že jedinou politickou silou, která od vstupu do politiky a vlády hájila jejich zájmy a bude je bránit i proti této asociální vládě, je hnutí ANO,“ řekl předseda ANO.

Radost z Babišova rozhodnutí sdílela na svém twitteru i Alena Schillerová, která uvedla, že se jede dál v plném počtu. Pro Seznam Zprávy řekla, že je přirozené, že se stala právě ona jednou z hlavních tváří hnutí. Na sociální síti se ale pochval nedočkala.

„Žádné hodnoty nemáte. Jediná hodnota vašeho hnutí je osobní prospěch vašeho majitele a jeho čeledínů, kteří by se neuživili jinak než posluhováním jeho zločinné osobě. Děkuji,“ komentoval její příspěvek pan Lukáš.

Zdroj: Přehledně24, iDNES, Seznam Zprávy, Twitter, Facebook

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články