Díky fotkám za miliony se Alena Schillerová stala ministryní instagramu

od Šárka Cvrkalová
< 1 minuta čtení
alena schillerova
Zdroj: Profimedia

1,93 milionu korun. Přesně takovou částku zaplatilo ministerstvo financí za fotografa Davida Šedivého a kameramana Jakuba Konečného. Náplní jejich práce přitom bylo starat se o účty sociálních sítí tehdejší ministryně financí Aleny Schillerové. Oba své působení pro Schillerovou ukončili v listopadu loňského roku.

„Ministerstvo financí vám sděluje, že za období 23. září 2020 až 30. listopadu 2021 byly náklady na platy a odměny obou referentů v souhrnu 1 930 769 Kč (bez odvodů),“ sdělil Miloš Nagy z kanceláře státního tajemníka serveru Seznam Zprávy. Odpovědí se server dočkal až po několikanásobném urgování.

Ministerstvo ještě před začátkem nové vlády Petra Fialy uvádělo, že nezaměstnává ani fotografy, ani profesionální kameramany. Sociální sítě si prý Schillerová spravuje sama, fotky jsou pořizovány pouze v rámci běžných zaměstnaneckých povinností.

Účelový článek

Podle webu iRozhlas Schillerová nejprve odmítla jakékoli vyjádření k situaci. Později se ale nechala pro CNN Prima NEWS slyšet, že článek o jejích fotografiích na sociální síti je čistě účelový a snaží se zničit jednak její kariéru, jednak také celou stranu ANO.

„Nebyli to fotografové, kteří mi fotili pouze fotky na instagram, jak to účelově vykládají někteří novináři. Šlo o fotografa a kameramana ministerstva financí, profesionály, kteří pracovali na tiskovém odboru a spolu i s dalšími kolegy utvářeli mediální obraz celého ministerstva,“ prohlásila.

Dodala, že o její sociální sítě se ani jeden z nich nikdy nestaral. „To je další nesmysl,“ řekla krátce. Řada politiků to ale vidí jinak a celá situace se v současné době prošetřuje. „Ukazuje se, že Alena Schillerová byla nejen ministryní dluhů, ale také ministryní instagramu,“ zavtipkoval na účet své předchůdkyně současný ministr financí Zbyněk Stanjura.

Zdroj: iRozhlas, Blesk, Stream, Seznam Zprávy, CNN Prima NEWS

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články