Jak bude vypadat počasí tento týden? Dorazí oblačnost, ale teploty budou vysoko

od Raina Tomanová
2 minuty čtení
oblacno zatazeno pocasi
Zdroj: tumsuk / Shutterstock.com

V posledním červencovém týdnu se znovu můžeme těšit na vysoké teploty, které ale bude doprovázet spíše oblačná až zatažená obloha. Slunce si užijeme hlavně v pondělí, kdy platí také výstraha.

Ta upozorňuje nejen na tropické teploty, ale také na možnost vzniku požárů. Proto nevycházejte ven v poledních hodinách a také omezte fyzickou aktivitu. Hned v pondělí se totiž objeví nejen slunce, ale znovu budou teploty nad 30 stupňů. Postupně se pak bude ochlazovat.

I tento týden přinese vysoké teploty

„Nový týden začneme slunečným ale také horkým pondělkem. Již nyní je obloha jasná nebo na ní jsou vysoká oblaka. Odpolední teploty vystoupí na 31 až 35 °C a na období 11 až 20 hodin je v platnosti výstraha varující před těmito vysokými teplotami,“ uvádí ČMHÚ na svém facebooku.

„Večer se od západu začne zatahovat a později se přidají i přeháňky nebo bouřky, srážky budou postupovat v noci na úterý přes Čechy na Moravu a do Slezska. Noc na úterý bude také velmi teplá, teplota se udrží mezi 20 a 16 °C.“ V úterý už bude obloha zatažená skoro celý den.

Zpočátku bude také pršet a oblačnost bude proměnlivá. K večeru bude srážek méně. Přes den se teploty vyšplhají na mírnějších 24 až 28 stupňů. Bude vát západní vítr, který může mít v ojedinělých bouřkách větší sílu.

Konečně se dočkáme zatažené oblohy

Ve středu bude také oblačno, ale sem tam se objeví sluníčko. Ojediněle bude znovu pršet. Noční teploty klesnou na 15 až 11 stupňů, přes den oproti úterý klesnou na 23 až 27 stupňů. Vítr bude mít sílu 2 až 5 m/s a bude slabý až mírný, uvádí meteorologové.

Ve čtvrtek se můžete těšit na polojasnou oblohu, na které se objeví i mraky. Ojediněle bude pršet. Noční teploty budou mezi 14 až 10 stupni, přes den bude zase příjemných 24 až 28 stupňů. Konečně se tak dočkáme teplot, při kterých můžete pracovat na zahrádkách.

V pátek bude obloha zatažená nejvíce z celého týdne. Oblačno až zataženo přinese déšť a také bouřky. Noční teploty se dostanou na 16 až 12 stupňů, nejvyšší denní ale budou stejné jako ve čtvrtek, a to mezi 24 až 28 stupni. Na jihovýchodě republiky může být dokonce až 32 stupňů Celsia.

Zdroj: ČMHÚ, Facebook

Autor: Raina TomanováSouvisející články