Jan Hamáček straší lidi tím, že se po volbách spojí Babiš s Fialou. Ten už odvrátil úder

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
jan hamacek andrej babis
Zdroj: Profimedia

Vicepremiér a šéf ČSSD Jan Hamáček je přesvědčen o tom, že po volbách dojde ke koalici mezi ANO a ODS. Podle jeho slov jsou si Andrej Babiš a Petr Fiala názorově čím dál tím blíž, a nakonec nebude možné, aby z toho něco nebylo. Hamáček doslova prohlásil, že by na to vsadil peníze.

V současné době funguje koalice SPOLU (ODS, KDU-ČSL, TOP 09), která ale podle šéfa ČSSD příliš dlouho nevydrží. „Vsadil bych si peníze, že po volbách se koalice rozpadnou. Nejsilnější bude asi ODS a hnutí ANO,“ prohlásil v neděli na CNN Prima NEWS.

Dodal také, že mnoho lidí pohybujících se v pražském zákulisí může potvrdit, že jednání mezi Babišem a Fialou skutečně probíhají, a je tak jen otázkou času, než vyjde najevo pravda. ODS ani ANO ale s Hamáčkovými výroky nesouhlasí a brání se.

Hamáček jenom straší

„Žádná jednání mezi ANO a ODS o vládě neprobíhají. SPOLU chce volby vyhrát a sestavit vládu, která po osmi letech zastaví devastaci ČR. Na řešení problémů, kterým čelíme, se ale nemohou podílet ti, kteří je způsobili,“ říká Petr Fiala za ODS. „Pan Hamáček pouze straší. Lidé ale nejsou hloupí, dobře vědí, kdo tu léta s Babišem vládne,“ dodává.

„Panu předsedovi Hamáčkovi asi hodně teče do bot, že zase vykládal o plánované povolební spolupráci ANO a ODS. Pokud mu to vypadlo z paměti, tak s ANO už osm let vládne jeho ČSSD,“ řekl pro Blesk.cz k celé situaci Martin Kupka, poslanec a místopředseda strany ODS.

Do Hamáčka se ostře opřel také Alexandr Vondra, který je europoslancem a místopředsedou strany.  „Ať si Jan Hamáček a jeho ČSSD nejdřív uklidí před vlastním prahem. Dělají podržtašku Babišovi a ANO už osm prošustrovaných let. My jsme s Andrejem Babišem do postele nelehli a nelehneme si tam ani v budoucnu.“

Součást předvolební kampaně?

Podle některých politiků Hamáček straší spojením dvou stran jen v rámci své předvolební kampaně. Podle všech dosavadních výpovědí členů strany ODS to vypadá, že se k žádnému spojení s ANO neschyluje. Ale v politice nikdy není nic jasné až do poslední chvíle.

Prozatím to vypadá, že si Hamáček jenom nadělal spoustu nepřátel. Ostrými komentáři na jeho osobu rozhodně nikdo z dotazovaných nešetří. Je tak otázkou, zda šlo opravdu o předvolební kampaň, nebo jsou tvrdé narážky jen obranou před tím, že má šéf ČSSD pravdu?

„V ODS skutečně nemáme ve zvyku porcovat medvěda, který ještě běhá po lese. Doporučila bych panu Hamáčkovi, aby si hleděl svých preferencí a přestal vymýšlet nesmysly a raději se věnoval vlastní práci,“ zakončuje celou debatu pražská zastupitelka ODS Alexandra Udženija.

Zdroj: Blesk, pardubickydenik.cz

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články