Jedním z kandidátů na prezidenta je buddhista Lumír Láska. Chce ČR zbavit EU i NATO

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
laska
Zdroj: Shutterstock

Kandidátů na prezidenta je dohromady 21. Jedním z těch, kteří rozhodně vynikají svou originalitou, je i dvaačtyřicetiletý Lumír Láska, buddhista, který má na kontě knihu Maitreya Buddha Sútra a sám sebe považuje za převtěleného Buddhu.

Ve svém životě podle informací na serveru Databáze knih prošel několika traumatizujícími situacemi. Ty ho donutily zamyslet se nad životem z jiného úhlu, a nakonec ho dovedly k buddhismu.

7. srpna roku 2012 prošel takzvaným osvícením a začal sám sebe nazývat posledním převtělením samotného indického boha. „Lumír Láska je Samjaksam Buddha Maitreya – přímý žák, následovník a nástupce vznešeného Buddhy Gautamy,“ popsal web.

Zároveň je Láska také zakladatelem Sanghy Srdce Dharmy, což je společnost blahovolných přátel, kteří se ve vzájemné úctě podporují v uskutečňování poznání Buddhy. A k tomu všemu je nyní ještě kandidátem na prezidenta České republiky.

Chce Česko vyvést z Evropské unie i NATO

„Vážený a drahý příteli, omlouvám se, že tě, ať už jsi žena, anebo muž, nyní neoslovuji tvým jménem, ale pouze formálně. Prosím tě o to, abys přes veškeré možné předsudky kriticky posoudil, zda na tom, co jsem se s vámi rozhodl ze svého srdce otevřeně sdílet, není něco, na čem stojí za to společně pracovat,“ píše Láska na svých stránkách k prezidentské kandidatuře.

Jeho volební program se vyznačuje tím, že chce mít Českou republiku na prvním místě, vedl by ji tedy v případě svého zvolení k vystoupení z Evropské unie i NATO.

Jako další významné body uvádí, že je pro něho prioritou svoboda a rovnost, a tím pádem tedy i Listina základních práv a svobod. Společnost by chtěl vést v duchu spolupráce, nikoli soutěživosti. Důležitým krokem by pak bylo také uzavírání dohod výhodných pro naši zemi. 

„Přicházím za vámi proto s návrhem společného duchovního růstu, ve kterém si můžeme být namísto kruté bezohlednosti navzájem oporou, protože jsem přesvědčen, že pouze tato ochota ke vzájemnosti je cesta, jak porozumět na té nejzákladnější úrovni sám sobě a svému vlastnímu nitru,“ dodává kandidát ve svém oslovení národa.

Zdroj: Srdce Dharmy, Srdce na Hrad, Facebook, Databáze knih

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články