Jiří Čunek natočil video z nejhoršího místa v Mostě. V takové špíně a hnusu byste bydlet nechtěli

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
jiri cunek
Zdroj: Profimedia

Jiří Čunek, senátor za KDU-ČSL, se snaží před volbami nasbírat nějaké ty politické body. Ačkoliv působí ve Vsetíně, neváhá odjet i do vzdáleného Mostu, aby popsal tamní situaci svým sledujícím na facebooku. Těm prozradil, jaké místo je dle něj už horší než neblaze proslulé romské ghetto Chánov.

A jaké místo dostalo od Čunka černého Petra? Jedná se o obytné domy označované jako Stovky. Čunek je navštívil a svou návštěvu zdokumentoval na videu.

„V současné době asi nejhorší místo na bydlení v Mostě. To jsou slova jak obyvatel Mostu, tak i jednoho městského policisty, s kterým jsme mluvili. Chánov je prý už relativně v pořádku a ty nejhorší jevy se daří eliminovat,“ píše v úvodu svého příspěvku.

„Naopak ve Stovkách se situace zhoršila s příchodem nových nájemníků nejen od nás, ale i ze Slovenska či Maďarska,“ informuje Čunek.

Špína, hluk a drogy

Do Stovek prý přijel na žádost „občanů, kteří zde normálně žijí, ale v poslední době se musí potýkat se všudypřítomnou špínou, nočním hlukem nebo prodejem drog.“

Situace má být prý špatná na tolik, že místní obyvatelé sepsali petici. Dle Čunkových informací se jí má zabývat městské zastupitelstvo.

Rád by jí také Čunek probral ještě s primátorem Mostu Janem Paparegou a s ředitelem krajské policie. V žaludku mu evidentně leží hlavně drogoví dealeři.

„Pokud je pravda, že v každém vchodě je dealer drog, tak policie musí konat. Při mé návštěvě jsme to i zažili, když jsme se byli podívat v jednom z domů. Potkali jsme mladou ženu, evidentně zdrogovanou a zeptali se, kam jde? Odpověď byla, že pro dávku,“ líčí svou zkušenost senátor na facebooku.

Lidi nezapomněl upozornit také na to, že v domě údajně proběhl před jeho návštěvou úklid. To samé se mělo týkat i okolí.

A co na to jeho sledující? Většina jeho aktivity vítá, jiní tvrdí, že to zavání populismem a angažovaností před volbami. Co si o tom myslíte vy?

Zdroj: Facebook

Autor: Marek SlaninaSouvisející články