Jiří Kajínek slaví výročí úniku z Mírova s lidmi, kteří ho uctívají. Dokonce má pro tento den speciální název

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
jiri kajinek
Zdroj: Alexandr Malachovský / CNC / Profimedia

Původně vězeň, trestanec a muž obviněný z vraždy, dnes slavná celebrita a influencer, který vystupuje na internetu. Na tom, že strávil svůj trest ve vězení, vlastně vydělává. Právě dnes je to 21 let od jeho slavného útěku z věznice Mírov a více než 4 roky od jeho propuštění.

Měl si odsedět doživotí. V roce 2017 mu ale prezident Miloš Zeman udělil milost a Kajínek se dostal na svobodu. A to i přesto, že je podle soudů vinný z nájemné vraždy dvou lidí a pokusu o vraždu člověka třetího. On sám po celou dobu svého uvěznění trval na nevině.

To byl také důvod toho, proč tehdy z věznice utekl. Jeho kauza je dodnes pro mnohé sporná a ačkoli byl oficiálně odsouzen, pro některé zůstává nevinným a podporují ho jako celebritu a člověka, který si zaslouží mediální pozornost. Kajínek tak slaví i výročí od svého úniku z Mírova s fanoušky na instagramu.

Krátce a výstižně

Na své sociální síti zveřejnil Kajínek krátké video, ve kterém se vyjadřuje k tomu, jak je pro něho dnešní den významným. V klipu tvrdí, že je pro něho dnes, 29. října 2021, velmi důležitý den, který nazval DSJK – Den samoosvobození Jiřího Kajínka.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Jiří Kajínek (@kajinek_official)

„Takto vnímám každý 29. říjen. Jedno z významných výročí v mém životě,“ připsal k příspěvku. Na videu se při vyslovování každého slova tváří velmi přesvědčivě a je vidět, že to, co říká, je opravdu myšleno vážně. Mnoho lidí přitom bere jeho sebevědomí poměrně sporně.

profimedia

Zdroj: Profimedia

Pro ty, pro které je Kajínek vrahem, je velmi těžké přijmout, jak se vyjadřuje na sociálních sítích, že má vůbec možnost takhle jednat a vyjadřovat se, a především to, že ho mnoho jiných lidí obdivuje. A právě ti ho v komentářích pod příspěvkem podporují.

Borec

„Jirko, ten den jsem skákala radostí. Jste borec,“ píše jedna z Kajínkových fanynek. Přidává se celá řada lidí, kteří jsou na jeho straně a myslí si, že je nevinný a zasloužil si propuštění na svobodu. „Přeji vám jen to nejlepší,“ píše další fanoušek.

„Užívejte života a svobody, moc vám fandíme,“ vzkazuje komentář, pod kterým se objevují srdíčka a další zprávy o tom, že je Kajínek borec, když se i přes všechno, co se mu stalo, dokázal takhle znovu postavit na nohy, a dokonce vystupovat v médiích.

Je vidět, že si z negativních komentářů Kajínek nic nedělá. I těch je pod videem pár. Většina lidí, kteří Kajínka odsoudili, nemá ale potřebu pod jeho videa vůbec něco psát. Vesměs se tak na sociálních sítích setkává jedině s pozitivními reakcemi o tom, jak jsou jeho videa skvělá.

Zdroj: Instagram, Profimedia

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články