Tak chutná svoboda. Jiří Kajínek se 4 roky po propuštění věnuje střelbě a vyhrává pokerové turnaje

od Markéta Krejčí
2 minuty čtení
Kajinek Jiri
Zdroj: Czech News Center / Rušinová Mária / CNC / Profimedia

Jiří Kajínek je díky milosti od prezidenta Miloše Zemana již čtvrtým rokem na svobodě. Jak to vypadá, aklimatizoval se v moderní společnosti velmi rychle. Užívá si život celebrity. Na svém instagramovém účtu se nyní chlubí svou momentální zábavou — střelbou.

Některým lidem by mohlo připadat lehce za hranou, když muž, který byl odsouzený za vraždu dvou lidí, umisťuje na své sociální sítě videa a fotografie se zbraněmi. On sám to ale nechápe. Což potvrzují jeho slova pro internetový deník Expres.cz.

„Mě neustále někdo zve na střelnici a tam může střílet každý. I když je v podmínce. Nevidím v tom problém. Jestli má ale někdo problém s tím, že Kajínek střílí, neřeším to,“ řekl na svou obhajobu. Podle podmínek milosti ho čekají v podmínce ještě tři roky.

Záliba ve zbraních

Jeho sledující se k jeho koníčku staví spíše pozitivně. „Skvělý,“ píše jeden z nich. Často se také objevují emotikony s palcem nahoru a tleskajícími dlaněmi. Nechybí ale také příspěvky s prvky velmi černého humoru. „Příprava na další kšeft?“ dotazuje se jeden. „Jirka se vždycky trefí do černýho,“ komentuje další.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Jiří Kajínek (@kajinek_official)

Byl nájemný vrah?

Jiří Kajínek byl odsouzen k doživotnímu trestu v roce 1998 v Plzni, a to za dvojnásobnou vraždu. K tomuto činu mělo dojít 30. května roku 1993. Kajínek měl nejméně dvanáctkrát vystřelit na plzeňského podnikatele Štefana Jandu a jeho osobního strážce Juliána Pokoše.

Oba muži byli na místě mrtví. Jediným přeživším zůstal další Jandův strážce Vojtěch Pokoš. Ten byl s těžkými zraněními okamžitě převezen do nemocnice. Posléze se stal korunním svědkem celého případu. Podle něj vraždil Kajínek na objednávku.

Užívá si života naplno

Kajínek od počátku trval na své nevině. Opakovaně se snažil o obnovu svého procesu. Třikrát se pokusil neúspěšně uprchnut z vězení. Povedlo se mu to až napočtvrté, a to v roce 2000 z věznice Mírov. V roce 2017 dostal od prezidenta Miloše Zemana milost.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Jiří Kajínek (@kajinek_official)

Od té doby se stal, dá se říct, celebritou. Své slávy se snaží využít, na sociálních sítích působí jako influencer. Také pořádá besedy a točí reklamy. Letos si také poprvé zahrál v celovečerním filmu. Vtipné je, že jeho postava je ředitelem věznice.

Zdroj: Instagram, Expres.cz

Autor: Markéta MladáSouvisející články