Jiří Ovčáček draží předměty z kanceláře. Skartovačka by nebyla? reagují lidé

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Jiri Ovcacek
Zdroj: Tonda Tran / CNC / Profimedia

Společně s prezidentem Milošem Zemanem končí ve své funkci mluvčího hlavy státu také Jiří Ovčáček. Stěhování z hradní kanceláře se rozhodl si ulehčit tím, že některé předměty prodá. Na twitteru tak nabídl celou řadu artefaktů s tím, že je dá tomu, kdo pošle nejvyšší peněžitou pomoc na Ukrajinu.

Někteří Zemanovi spolupracovníci už mají o datu své rezignace jasno. Například hradní kancléř Vratislav Mynář podle České televize odchází k 8. březnu.

Kdy skončí prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček, zatím jasné není. Ke svému odchodu z funkce a z Hradu se ale už očividně chystá. Lidé si tak mohou domů pořídit například psací stroje z jeho kanceláře nebo jeho napodobeniny ve formě dřevěných kašpárků.

Kdo daruje Ukrajině nejvíc?

„Milí přátelé, nabízím pár artefaktů ze své kanceláře. Fotografie naleznete v připojených tweetech. Pokud máte zájem, pište mi do zpráv,“ uvádí Ovčáček na svém twitteru.

Pak představil lidem několik figurek, které se mu podobají. Jsou mezi nimi ovečka Ovčáček, trpaslík Ovčáček nebo třeba šašek Ovčáček. Dále pak nabízí dva psací stroje.

Podmínkou k získání Ovčáčkových artefaktů je dar na libovolný účet pomoci Ukrajině. Kdo prý slíbí nejvyšší pomoc, ten dostane odměnu. Zatím se ale nezdá, že by byl o Ovčáčkovy artefakty velký zájem.

Například podle ankety na iDNES 90 % lidí nechce ani jeden z předmětů. Největší zájem je pak zatím zdánlivě o trpaslíka Ovčáčka.

Takovou pohádku bych vidět nechtěl

„Obě ty loutky jsou pěkné provedením, ovšem pohádky, ve kterých by mohly vystupovat, by se dětem asi příliš nelíbily,“ myslí si v komentářích na iDNES paní Jana.

„Jako terč je ten trpaslík dobrý, ale je pravděpodobně sádrový a jeho životnost by neodpovídala vynaloženým prostředkům,“ napsal v komentářích na Novinkách pan Vlastislav.

„A nějaká skartovačka by k mání nebyla? Chápu, že by asi byla extrémně ojetá,“ neodpustil si připomínku na twitteru pan Martin. „Já bych asi spíš uvítal omluvu občanům, státu a novinářům za vaše nechutné chování během předchozích pár let,“ doplnil uživatel Tomáš.

Zdroj: Česká televize, Twitter, iDNES, Novinky

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články