Kamarádka pašeračky Terezy přišla se znepokojivou výpovědí. Neuvěříte, co řekla na její adresu

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Tereza Hluskova
Zdroj: Profimedia

Tereze Hlůškové je teprve pětadvacet let. I přesto si už odseděla v různých pákistánských kriminálech dohromady tři roky za pašování heroinu. V současné době se opět pokouší u odvolávacího soudu dosáhnout toho, aby mohla zemi opustit.

Její příběh je poměrně složitý. Médiím se nedávno ozvala její jmenovkyně Tereza, která se rozhodla trochu situaci objasnit. Podle všeho se hodně přátelila s kamarádkou Simonou. Právě na její vyprávění se Tereza odvolává.

Právě Simona dostala Terezu údajně na scestí. Nakonec na to ale sama doplatila, protože na ní podle Blesku doslova nezůstala nit suchá.

Začalo to prostitucí

Tereza si podle všeho jako mladá holka chtěla vydělat co nejvíce peněz. Potom, co se seznámila se Simonou, se rozhodla využít toho, jak vypadá. Na rady své tehdejší kamarádky se dala na prostituci.

„Tereza byla strašně nádherná holka, hodná, ale až tak moc blbá, že se nechala zatáhnout do Simoniných intrik a začala s ní šlapat. Potom řekla, že už nechce roztahovat nohy, že ji to ničí, a začala převážet drogy,“ popisuje její jmenovkyně pro Expres.

Hlůšková zamířila do Pákistánu. Jenomže se kvůli pašování heroinu dostala před soudy. Z počátku se snažila tvrdit, že do Pákistánu přijela kvůli focení, za které měla dostávat velké peníze, potom zkoušela i to, že se do země dostala kvůli studiu kultury.

Drsné podmínky

Při prvním pobytu byly Simona s Terezou drženy v náročných podmínkách svými pasáky. „Zavřeli je tam do nějakého hnusného baráku, odkud nemohly vycházet. Měly tam být asi dva týdny. Nosili jim tam jídlo a holky byly zavřené spolu v ložnici,“ popisuje Tereza.

„Jednou se jim tam ucpal záchod a ony na něj nemohly dále chodit. Všude to smrdělo výkaly a celkově to pro ně bylo dost psychicky náročné,“ dodává. Simoně se nakonec podařilo bez potíží Pákistán opustit.

Ovšem Terezu zadrželi v roce 2018 celníci s devíti kilogramy heroinu v kufru. Ona proto skončila za mřížemi, a v současné době pro ni její žalobce chce dokonce doživotí. Podle něj je doposud navrhovaný trest 25 let příliš nízký.

Zdroj: Blesk, Expres

Autor Šárka CvrkalováSouvisející články