Kauza Feri: Další mladé dívky prozradily, jaké zvrhlosti na ně exposlanec zkoušel

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Dominik Feri
Zdroj: Anna Vavríková / MAFRA / Profimedia

V posledních několika týdnech se u nás rozjela kauza okolo Dominika Feriho ve velkém. Bývalý poslanec byl obviněn ze sexuálního obtěžování a násilí. Celou věc si převzala policie, která zahájila úkony trestního řízení. O dalších svědectvích píše i web Blesk.cz.

Další mladé dívky se začaly ozývat a říkat, jakým způsobem je měl údajně Dominik Feri sexuálně obtěžovat. Poté, co se začala tato obvinění šířit, se Feri rozhodl odejít ze své funkce poslance. Na tomto postu ho nahradila česká filmová dokumentaristka a politička Olga Sommerová.

Stále více výpovědí

Po prvních obviněních ze sexuálního obtěžování se objevilo i několik dalších dívek, které přinesly svědectví a sdílely své nepříjemné zážitky. Jedné z dívek bylo v době traumatizujícího zážitku pouhých šestnáct let.

Weby A2larm a Deník N zveřejnily tato svědectví jako první. Monika se s Ferim seznámila v šestnácti letech, Ferimu bylo tehdy devatenáct. Feri údajně nazýval dívku puberťačkou a opakoval jí, že se chce vyvarovat jejím pubertálním řečem.

Dívka za Ferim dorazila do Prahy a společně strávili večer ve vinárně. Dodala, že za celý večer nepozřela ani kapku alkoholu a později šla s Ferim do jeho bytu. Tam jí měl Feri opakovat, že je mladá, naivní a měla by si připadat speciální. Později se snažil Moniky dotýkat. Ta ho však odmítla a chtěla jet domů.

Před odchodem jí Feri nabídl pití, mělo jít o láhev nealkoholického nápoje. Po chvíli se dívka vzbudila nahá a Feri na ni údajně sahal. Dívka neví, zda měla s exposlancem sex, ale pamatuje si, že jí strkal prsty do intimních míst.

Nebyla údajně jediná

Další dívkou, která také vypověděla své zkušenosti s Dominikem Ferim, je Julie. Tu si údajně sám Feri vyhlédl a snažil se ji bez úspěchu kontaktovat na sociálních sítích. Nakonec byla pozvána jejich společným kamarádem na narozeninovou oslavu.

Feri dívce řekl, že má dobrá prsa a že se mu velice líbí. Údajně ho přitahovalo to, když ho dívka odmítala a posílala do patřičných mezí. Během večera se pak údajně Feri snažil do dívky nalít násilím alkohol a do ucha jí šeptal, že jí „udělá malé černoušky“.

Julie z večírku utekla v momentu, kdy Ferimu přinesli dárek. Na akci údajně neměl nikdo žádné zábrany a nikdo Ferimu neřekl, aby se uklidnil a dívku nechal o samotě.

Zdroj: Blesk.cz
Autor: František OlšaSouvisející články