Klaus obvinil prezidenta z frajeření. Tento mrzutý stařík je ten poslední, kdo by měl někoho kritizovat, reagují lidé

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Vaclav Klaus
Zdroj: MICHAL SVÁČEK / MAFRA / Profimedia

Bývalý prezident Václav Klaus dlouhodobě kritizuje současnou vládu i prezidenta Petra Pavla. V poslední Partii na CNN Prima NEWS uvedl, že Pavel zbytečně frajeří a vládě se její konsolidační balíček ani trochu nepovedl.

Česká republika se propadá někam, kam by určitě neměla. A může za to současná vláda. Uvedl to už před časem v rozhovoru pro Právo.

„Vláda byla zvolena už před devatenácti měsíci, a za tu dobu od ní nevidíme nic jiného než neuvěřitelný aktivismus vůči Ukrajině,“ nechal se slyšet. A s kritikou nešetřil ani poté, co kabinet představil konsolidační balíček.

Totální neschopnost

Podle Klause se konsolidační balíček vládě ani trochu nepovedl. „Balíček za konsolidační a ozdravný nepovažuji. Vláda předvedla totální neschopnost koaličnosti, kde se nemohou domluvit,“ uvedl v Partii.

„Není nic, na co bych si vzpomněl, že tato pětikoalice udělala. Nenapadá mě nic, za co bych jim měl tleskat, ať v domácí politice, v zahraniční, nebo v politice vůči EU,“ řekl navíc už dříve v rozhovoru. Doplnil, že je ze situace velmi smutný a vláda mu opět dokázala, že umí lidi jen zklamávat.

„Já jsem zase smutná, že se z chytrého člověka VK stal mrzutý a nadutý stařík, který by už měl trávit život úměrně svému věku – moudře, pomaleji, s nadhledem, velkoryse,“ vzkázala mu v komentářích na Novinkách paní Věra.

„I když má pravdu, tak on je ten poslední, kdo může něco nebo někoho kritizovat,“ doplnila na facebooku paní Milena.

Nešetřil ani Pavla

Kromě samotné vlády se Klaus opřel i do současného českého prezidenta. Ten podle jeho slov v některých ohledech jen „zbytečně frajeří“. Klausovi se nelíbí především to, že se do sousedního Německa vydal prezident na motorce a že ocenil Bernda Posselta.

„Absolutně mě to pobouřilo. Úkolem současných politiků je nepřepisovat minulost,“ vysvětlil Klaus. Bývalý dlouholetý europoslanec Bernd Posselt byl podle Klause otazníková osobnost pro nás pro všechny a Pavel mu nyní poděkoval za obří pomoc s vylepšováním česko-německých vztahů.

„ Nevím, jestli sním, nebo bdím. To mě opravdu absolutně pobouřilo,“ uvedl. To, že vyrazil Pavel do zahraničí na motorce, označil za obyčejnou frajeřinu.

„No, současný prezident mu leží pěkně v žaludku. To znamená, že to PP dělá skvěle a tenhle proruský mafiánský dědek nechť se jde bodnout,“ píše k situaci na twitteru uživatel Jargač.

„Tak prezident na motorce mu vadí. Ale prezident v gumovém člunu, kterého tahají po Kačáku elitní policisté, je asi nejspíše v pořádku,“ pozastavuje se pak na celou věcí paní Lucie.

Zdroj: CNN Prima NEWS, Přehledně24, Novinky, Twitter, Facebook

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články