Klausův vnuk promluvil o exprezidentově nátuře i o svém dětství. Ukážeme vám, jak vypadá

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
vaclav klaus
Zdroj: MICHAL RŮŽIČKA / MAFRA / Profimedia

O Václavu Klausovi je v poslední době zase více slyšet. Hodně se probírají jeho osmdesátiny, výstup v supermarketu, vztah k médiím či Miloši Zemanovi, ale i možná kandidatura na prezidentský post. K příležitosti Klausových kulatin vyzpovídala v pořadu 360° televize CNN Prima NEWS jeho vnuka Vojtěcha.

„Buďte na něj hodnej, on není tak otrlej jako já těma tisícema takových rozhovorů,“ řekl Václav Klaus televizi předtím, než se jala vyzpovídat jeho vnuka.

Vzpomínky na dětství

Rozhovor se nesl v umírněném duchu, vzpomínalo se třeba na Vojtěchovo dětství, které bylo poznamenáno tím, že jeho dědeček byl prezidentem.

„Když jsem nastoupil do první třídy, tak se na mě chodili koukat deváťáci, kdo tam nastoupil,“ řekl ve studiu s tím, že Klaus tenkrát úřadoval jako prezident poměrně čerstvě.

vojtech klaus livie klausova

Zdroj: Profimedia

A jaké měl s dědou jako malý vztahy? Pěkné, ale politika nešla stranou ani při rodinných setkáních. Ta probíhají dodnes, i když v omezeném počtu. Vnoučata ale exprezidenta a jeho ženu Livii stále navštěvují na pravidelných večeřích.

Debata s Klausem se vyhrát nedá

„Nejvíce pravidelně jsme se scházeli za dědova prezidentství, když jsme přijeli jednou za čas na víkend do Lán. To jsme skutečně seděli celá rodina u stolu a samozřejmě se řešila politika,“ prozradil.

„Když jsem byl na prvním stupni, z rodinných debat jsem znal všechna jména ministrů, předsedů Sněmovny a důležitých poslanců. Máma je novinářka. Politika byla číslo jedna, pak třeba sport,“ řekl také.

Už tenkrát si zřejmě všiml, že Klaus je ostříleným účastníkem debat a není složité se s ním dostat „do křížku“.

„Je to těžké, protože má za sebou spoustu rozhovorů. Vyhrát se s ním debata prakticky nedá. Je to opravdu autorita,“ potvrdil Vojtěch to, co si veřejnost už dávno myslí. A také dodal, že má jeho dědeček problém s tím, jak jsou informace prezentovány v médiích.

Zdroj: CNN Prima NEWS

Autor: Marek SlaninaSouvisející články