Klaus zase provokuje. Co chytrého vypustil z úst tentokrát? Takhle straší své odpůrce

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Vaclav Klaus
Zdroj: Shutterstock

Bývalý prezident České republiky Václav Klaus prozradil v pořadu 360° na CNN Prima NEWS, že si pohrává s myšlenou kandidovat na post prezidenta České republiky. Konečné rozhodnutí sice nesdělil, ale nepopírá, že ho strach jeho odpůrců těší.

Václav Klaus byl hostem pořadu 360°, kde se nechal slyšet, že jeho kandidatura na prezidenta republiky je stále možná.

Zatímco současný prezident Miloš Zeman znovu kandidovat nemůže (jinak by totiž určitě kandidoval), bývalý prezident Václav Klaus tuto možnost má. Ten sice za sebou už má dvě volební období coby hlava státu, ale po pauze má možnost kandidovat znovu.

Nyní by šlo o přímou volbu prezidenta, kterou Klaus nezažil. Takže není vyloučené, že v roce 2023, kdy končí aktuální mandát současného prezidenta Zemana, bude Klaus kandidovat.

Je možné, že jde o provokaci

Otázkou je, zda toto případné rozhodnutí myslí Václav Klaus vážně, nebo je to pouhá provokace z jeho strany. Je si totiž vědom, že se jeho kritici bojí možných následků, kdyby k tomu skutečně došlo.

„Pro některé politiky budu černou můrou, že by se to opravdu mohlo stát,“ uvedl ve vysílání.

Konečné rozhodnutí, ale nesdělil. A očividně záměrně. „Jen ať lidé spekulují, já je budu napínat,“ říká.

V útocích si libuje

Podle svých slov si prý doslova lebedí ve chvílích, kdy na něj jeho kritici ohledně možné kandidatury útočí. Uvádí, že čím víc na něj útočí, tím víc o tom přemýšlí. Očividně je Klaus další z mistrů provokace, kterých je v české politice víc než dost.

„Jsou mladí a nerozumní, takže neví, že mi ty útoky prospívají. Já si je užívám a lebedím si v nich,“ dodává bývalý prezident.

Nabízí se otázka, co nutí prezidenty České republiky, ať už bývalé, nebo současné, neustále a za každou cenu provokovat své okolí.

Klaus spasitelem české politiky

Dalším hostem pořadu 360° na CNN Prima NEWS byl i Klausův bývalý kancléř a současný výkonný ředitel Institutu Václava Klause Jiří Weigl.

I on mluvil o Klausově možné kandidatuře na post prezidenta České republiky. V silnou váhu jeho slov věří a říká, že zná i přesný důvod toho, proč se chce Václav Klaus do vysoké politiky vrátit. Chce ji totiž zachránit.

„Byl by to z jeho strany krok z jakéhosi zoufalství či přiznání si, že s českou politikou to jde z kopce a je jeho povinností nestát stranou a aktivně s tím něco dělat,“ řekl Weigl ve vysílání.

Zdroj: CNN Prima NEWS

Autor: Julie BordášováSouvisející články