KOMENTÁŘ: Babišovi vadí jedlý hmyz, Zdechovskému vadí Babiš. Pochvaly se nedočkal ani jeden

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Tomas Zdechovsky
Zdroj: Profimedia

V Česku stále roste obliba jedlého hmyzu. U některých politiků tomu tak ale rozhodně není. Nedávno se k tomuto problému vyjádřil Tomio Okamura, který požaduje u potravin obsahujících hmyz jasné označení. Teď se proti červům a broukům v jídle vymezil i Andrej Babiš. Ten sám přitom ale v uzeninách, které vyrábí koncern Agrofert, používá hmyz už dávno. Alespoň na to upozorňuje Tomáš Zdechovský.

Text je komentářem autorky.

Zdechovský na svém twitteru dokázal, že když se dva hádají, i stovky lidí se mohou bavit. A je jedno, na čí straně stojí. Nemilé komentáře schytal jak on, tak i Babiš, pochvaly se ale nedočkal ani jeden z nich.

Je libo larvu „potěmníka“ moučného?

Andrej Babiš se na svém facebooku velmi nelichotivě vyjádřil k nápadu jíst místo normálních potravin hmyz. „Šílenci z Evropy vymysleli zase něco nového. Hmyz přidaný na seznam schválených potravin má nahradit maso,“ říká nechápavě ve videu.

„To jsem ještě neviděl,“ nechal se slyšet. A je vidět, že ani neslyšel, protože z potemníka udělal hned v první větě „potěmníka“. Víc druhů hmyzu, kterým by mohl zkomolit název, naštěstí ve svých záznamech nenašel.

Zdechovského svým vyjádřením naštval

Proti slovům Babiše se na svém twitteru postavil europoslanec Tomáš Zdechovský. Ten si totiž na serveru dTest přečetl, že některé Babišovy uzeniny využívají barvivo získávané z vysušených těl červce nopálového.

Při sdílení tohoto usvědčujícího důkazu proti Babišovi navíc použil sto let starou hlášku „Přišlo WhatsAppem“, která už dávno není vtipná. Jak se ukázalo v komentářích, ublížil víc sám sobě než Babišovi.

Ačkoli někteří lidé totiž šéfa ANO zkritizovali, mnozí mají za to, že barviva živočišného původu se používají už velmi dlouho a je rozdíl mezi tímto případem a tím, že bude normální maso nahrazeno hmyzem.

„Jste trapní oba. Až to Babiš položí, tak taky skončíte, když už nebudete mít o čem psát?“ napsal uživatel Kuba. Strefil se tak do obou politiků najednou a stal se pomyslnou hranicí mezi kritiky Babiše a kritiky Zdechovského, kterých je pod příspěvkem opravdu hodně.

Zdroj: Přehledně24, Facebook, dTest, Twitter

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články