Krvavý boj gangů v Karviné: Teenageři použili nůž i jiné zbraně

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
utok nuz
Zdroj: guruXOX/Shutterstock.com

V Karviné došlo v neděli k velké rvačce několika desítek mladých lidí, kteří se v krvavému boji nebáli použít kromě baseballových pálek, teleskopických obušků a airsoftových zbraní i nůž. Případ podle informací CNN Prima NEWS policie již vyšetřuje.

Informace o potyčce několika teenagerů měla policie obdržet kolem páté hodiny odpoledne. „Policisté přijali oznámení, že se v Karviné na veřejném prostranství u Kauflandu a u lesoparku Dubina nachází početná skupina osob mladšího věku. Mělo mezi nimi docházet snad i k potyčce, napadání,“ řekla policejní mluvčí Soňa Štětínská pro TV Polar.

Nedošlo k narušení veřejného pořádku, informovala policie

„Osoby v tak vysokém počtu se na místě v době příjezdu hlídek nenacházely, byly zjištěny informace o jejich pohybu v různých částech města,“ uvedla posléze mluvčí. Po příjezdu policie nedocházelo prý k žádnému narušování veřejného pořádku nebo ohrožení zdraví osob.

Celý incident někteří dokázali pohotově i natočit na mobilní zařízení. Na videozáznamu je tak jasně vidět, že se na místě nacházelo několik teenagerů, jak společně mezi sebou bojují. Někteří měli v ruce baseballové pálky, jiní zase střelné zbraně na airsoft.

Podle informací byla celá bitka předem domluvená, včetně místa i času. Podle všeho se v ní proti sobě utkali ostravští a karvinští teenageři.

„Začali se sbíhat a kluků z Ostravy bylo čím dál více. Asi to chtěli řešit ručně, ale jelikož jeden z Karviňáků vytáhl nůž, začali vytahovat baseballky a teleskopáky. Pak už se objevily i pistole a ti z Karviné se rozutekli. Asi nikdo nechtěl přijít k nějakému většímu úrazu a raději to vzdali,“ řekl o události jeden ze svědků pro CNN Prima NEWS.

Podle Lukáše Humpla, mluvčího moravskoslezských záchranářů, záchranáři na místě činu nemuseli zasahovat. „Do současné chvíle nemáme potvrzeno žádné zranění vážnějšího charakteru. Postupně zjišťujeme a vyhodnocujeme dostupné informace,“ doplnila informace Soňa Štětínská.

Kamarád má potrhaný obličej, tvrdí svědek

Jeden ze svědků ale přišel s jinou informací. „Mám fotky kamaráda z nemocnice, celý obličej potrhaný a ruce plné modřin, je jasně vidět, že je to od obušku. Na místě nikdo nezůstal, jelikož se rozutekli, nečekali, že na ně vytáhnou nože, obušky a zbraně. Kamarád má drobné řezné rány a druhý kluk byl pořezán do zad,“ uvedl pro CNN Prima NEWS.

Policie aktuálně případ vyšetřuje, přesto prosí veřejnost, aby s jakoukoliv informací, která se týká samotného boje či osob, neváhala a ihned se dostavila na nejbližší policejní služebnu. Jak bude případ kvalifikován, se zatím neví.

Autor: Ivan GlaserSouvisející články