Lidé za volantem si natáčeli tragickou nehodu jak nějakou senzaci. Dostali pokutu, ne však za nemorální chování

od Raina Tomanová
2 minuty čtení
dopravni nehoda smrt
Zdroj: Stanislav Heloňa / MAFRA / Profimedia

Včera se u Prahy ve Strakonické ulici stala dopravní nehoda, která měla tragické následky. V autě seděli čtyři lidé, dva z nich zemřeli. Řidič z neznámých důvodů vyjel ze silnice a auto skončilo ve stromě.

Jak uvedla CNN Prima NEWS, policisté na místě nehody rozdali několik pokut. Ty dostali ostatní řidiči, kteří projížděli okolo nehody a tuto „senzaci“ si natáčeli na mobil.

Na místo nehody se dostavily všechny záchranné složky

„Řidič osobního auta vyjel mimo silnici a narazil do stromu z dosud nezjištěných příčin,“ řekl pro CNN Prima NEWS Jan Rybanský, mluvčí pražské policie. Po ohlášení nehody se na místo vydaly všechny záchranné složky.

Policie má několik verzí, proč řidič nezvládl řízení a skončil mimo silnici. Jedna hovoří o tom, že se řidiči udělalo za volantem nevolno, není ale jasné, proč nepoprosil někoho ze spolujezdců, aby za něj řízení převzal.

V autě seděli dva muži a dvě ženy staršího věku. Oba muži na místě zemřeli i po více než půlhodinovém oživování od záchranářů.

Silný náraz do stromu jen se štěstím přežily dvě ženy, kterým je 58 a 79 let. Utrpěly jen lehká zranění a byly převezeny do nemocnice, jak uvedla mluvčí pražské záchranné služby Jana Poštová.

Strakonická ulice byla průjezdná pouze jedním pruhem

Ihned po nehodě policisté uzavřeli celou Strakonickou ulici ve směru na Příbram. Jeden pruh pro automobilu uvolnili až později.

Kromě vyšetřování nehody policisty zaměstnali ještě ostatní lidé, kteří projížděli okolo. Ti si místo činu natáčeli na mobilní telefony, a dostatečně se tak nevěnovali řízení.

„V průběhu vyšetřování této smrtelné dopravní nehody kolegové z oddělení řízení dopravy pokutovali čtyři řidiče, kteří si tuto dopravní nehodu natáčeli a plně se nevěnovali řízení,“ vysvětlil Rybanský.

Jeho sbor ale hledá také svědky nehody. Pokud se někdo pohyboval kolem místa, kde se neštěstí stalo, a má záznamy z kamer, ať se ozve na linku 158.

Autor: Raina TomanováSouvisející články