Lidem, kteří mají aplikaci Tečka, zčervenaly certifikáty. Jednalo se o chybu

od Raina Tomanová
< 1 minuta čtení
ockovani tecka
Zdroj: Profimedia

Lidem, kteří používají aplikaci Tečka, se jejich certifikáty dostaly do červené barvy. Tečka přitom funguje jako potvrzení o očkování nebo o prodělání nemoci covid-19. Aplikace však všem náhle zčervenala. Uvedla to na svém profilu na twitteru Chytrá karanténa.

QR kód se ale načte bez problémů, takže se lidé nemusejí bát, že by se dostali do problémů. „Jedná se o výpadek validační služby, který ale nemá vliv na platnost certifikátu a QR kód v zahraničí bude i nadále vyhodnocován správně,“ uvedli správci, kteří mají aplikaci na svědomí.

Už od dopoledních hodin se problém odstraňoval

V aplikaci samotné pak najdete informaci, že vyhodnocení certifikátu je orientační a právě oskenování QR kódu by mělo být ověřením, že máte všechno v pořádku. Aplikace Tečka nahrazuje papírové certifikáty, které lidé dostávali po absolvování očkování.

Dostali ho také lidé, kteří mají prodělanou nemoc covid-19. Ti, kteří očkovaní být nemohou, musejí mít potvrzení od lékaře kvůli kontraindikacím. Pro české občany je v tuto chvíli certifikát potřebný pro cesty do zahraničí.

Aplikace byla vytvořená pro zjednodušení

Ještě dnes některé země vyžadují nejen očkování, ale také negativní testy. Záleží na tom, do které země se budete chtít vydat. Cestovatelé se ale nemusejí ničeho obávat, nezůstanou stát na letištích a do ubytovacího zařízení budou smět v zahraničí vstoupit.

Aplikaci Tečka už od začátku provázelo několik menších problémy. Její tvůrci chtěli ulehčit práci nejen lékařům, ale také lidem, kteří se potřebovali prokazovat nejen v hotelech, ale také v restauracích. Dnes již restrikce nejsou takové, nicméně aplikace se nadále používá.

Aplikace už je dnes navíc „vychytaná“ a zobrazuje také certifikát o tom, že jste očkovaní.

Už dříve ale bylo oznámeno, že bude nutná třetí dávka očkování, zejména pro ty, kteří byli prvními dvěma dávkami očkováni mezi prvními.

Zdroj: Novinky, Twitter, Tečka MZČR

Autor: Raina TomanováSouvisející články