Lumír z Ulice do toho po 23 letech praštil. Co ho přesvědčilo ke svatbě?

od Raina Tomanová
2 minuty čtení
vaclav svoboda
Zdroj: Martin Hykl / CNC / Profimedia

Václav Svoboda patří mezi oblíbené herce, vidět ho můžete pravidelně již několik let v seriálu Ulice, kde hraje Lumíra Nykla. Herec si po dlouhých 23 letech vzal svou partnerku Jitku.

Herec z nekonečného seriálu televize Nova Ulice se po takové době rozhodl pojmout za svou manželku partnerku Jitku, která na tento krok určitě dlouho čekala.

Seriálový Lumír se rozhodl oženit po dlouhém přemýšlení a rozhodně ničeho nelituje. Podle svých slov se teď jedná o jeho nejkrásnější období v životě.

K rozhodnutí oženit se musel dozrát

Jak prozradil Frekvenci 1, rozhodnutí oženit se nepřišlo jen tak zčistajasna. S ženou o něm mluvili, Svoboda ale musela dozrát, aby si uvědomil, že svatba je v jeho životě také důležitá. „Se ženou jsme si řekli, že po 22 letech už nastal ten čas. Asi jsem dozrál, nebo mě prostě ukecala, teď nevím přesně. Ale letos v létě se budeme brát,“ uvedl herec nedávno v rádiu.

Svoboda je se seriálem Ulice spojován již dlouhých 16 let. Hraje postavu Lumíra Nykla, který patří mezi diváky k těm neoblíbenějším. V seriálu si prošel několika vztahovými krizemi, na „stará kolena“ se stal také otcem. Sedmapadesátiletý herec si tak užívá svou novou roli „ženáče“ i v reálném světě. Od svých fanoušků a také diváků seriálu dostal mnoho gratulací.

„Moc přeji všechno krásné v životě, lásku, štěstí, do 100 let, ať vám to vydrží, to vám přeju z celého srdce,“ napsala herci jeho fanynka Marie. „Moc gratuluji, máte krásnou ženu, spoustu šťastných let v manželství,“ objevilo se v dalším přání. Herec také uvedl, že hlavním důvodem, proč se oženil, bylo to, že se jeho žena dozví, co ho trápí, pokud onemocní.

Svoboda na ženy nikdy neměl moc štěstí

V jiném rozhovoru Václav Svoboda prozradil, že to se ženami neměl nikdy jednoduché. Pokaždé, když se do nějaké zamiloval, tak ho brzy opustila – možná proto se nikdy neoženil. Se svou přítelkyní tak byl 23 let na hromádce a vyhovovalo jim to. Z předchozího vztahu má dceru, která žije daleko.

„My jsme s dcerou nikdy nežili, takže jsem na ni neměl takový vliv. Měla nového tatínka, se kterým žila ve Vyškově. Vyučila se kadeřnicí, ale bohužel tam není tolik práce. Zkoušela to, ale jen za pronajmutí křesla v kadeřnictví se platí takové peníze, že si to může dovolit jen ten, kdo má dlouholetou a stálou klientelu,“ netajil se Svoboda se svým soukromím.

Práci ve svém oboru podle slov Svobody nenašla, ale musí se hodně otáčet, aby se sama uživila. „Dělá v nonstopu dvanáctky. Nikdy jsem nelpěl na tom, aby byla herečka. Tohle povolání není jednoduché a za prací se musí jezdit,“ přiblížil své rodinné vztahy oblíbený herec.

Václav Svoboda se herectví věnuje již od útlého věku. V deseti působil v Divadle Na provázku, kde byl součástí dětského studia. Po střední škole se dostal na Konzervatoř v Brně na obor herectví. Následně získal ve stejném městě angažmá v divadle Husa na provázku.

Autor: Raina TomanováSouvisející články