Marek Wollner odchází po vzájemné dohodě z České televize

od Soňa Jiroutová
2 minuty čtení
Marek Wollnar
Zdroj: Profimedia

Marek Wollner odchází po vzájemné dohodě z České televize. Dle vyjádření České televize, které zveřejnila na svém twitteru, má tento krok za účel stabilizaci situace v tomto veřejnoprávním médiu.

Ve vyjádření dále stojí, že Česká televize považuje Wollnera za jednoho z nejlepších novinářů Česka a rozhodnutí o ukončení spolupráce bylo náročné pro obě strany.

Obvinění z bossingu

Marek Wollner působil jako šéfredaktor reportážní publicistiky a v České televizi strávil 23 let.

Na konci roku 2022 přišel na vedení České televize podnět, dle kterého se měl Wollner dopouštět šikany či sexuálního obtěžování svých podřízených.

Byla sestavena komise pro vyšetření této záležitosti a Wollner byl stažen z vysílání. Později uvedl, že podnět měl přijít od kolegyně Nory Fridrichové.

„Fakt jsem nečekal, že se tohohle můžu dočkat od vlastní kolegyně, která mě zná dvacet let, se kterou jsem hodně zažil. A které jsem také, myslím, hodně pomohl s jejím pořadem, s jeho vznikem, s bráněním toho pořadu před všemi možnými tlaky,“ uvedl v rozhovoru pro Seznam Zprávy redaktor.

Generální ředitel Petr Dvořák ve středu prostřednictvím zmíněného serveru informoval, že na základě rozhodnutí komise nedošlo k trestnému činu. Přesto se však Česká televize rozhodla s Wollnerem ukončit spolupráci.

Rozhodnutí má vést ke stabilizaci

„Je povinností České televize vytvářet pro všechny své zaměstnance takové prostředí, které je důstojné a ve kterém se cítí dobře. Jakkoli nic nenaznačuje tomu, že by došlo ze strany Marka Wollnera k jednání, jež by neslo znaky trestného činu, vnímají v tuto chvíli obě strany ukončení spolupráce jako krok, který napomůže stabilizovat situaci v redakci a zastaví poškozování dobrého jména ČT,“ stojí v prohlášení vydaném na twitteru.

Dle Wollnera je tento krok vyústěním útoků, které byly proti němu vedeny.

„Teď se jim podařilo využít toho, že lidé, kteří na tu náročnou práci nestačili nebo přestali stačit, využili téhle politické poptávky po mé hlavě a díky anonymitě mohou říkat doslova cokoliv, co poškozuje nejen mě, ale doslova celou televizi,“ dodal pro Seznam Zprávy.

Dle serveru iDNES však ČT aktuálně řeší další podnět, tentokrát na Noru Fridrichovou a také za bossing.

„Dostali jsme podnět upozorňující na chování Nory Fridrichové vůči podřízeným. Standardně, tak jako v každém jiném podobném případě, jej vyhodnocujeme a řešíme postup, jak se mu budeme věnovat,“ potvrdila podnět mluvčí ČT Karolína Blinková.

Dle Fridrichové měl podnět přijít od Wollnera a jedná se o vyřizování účtů.

Zdroje: Seznam Zprávy, iDNES, Twitter

Autor: Soňa JiroutováSouvisející články