Markéta Pekarová Adamová ve funkci zůstává. Opozici se nepodařilo ji z postu šéfky Sněmovny odvolat

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Marketa Pekarova Adamova
Zdroj: LADISLAV KŘIVAN / MAFRA / Profimedia

Opoziční hnutí ANO a SPD se v úterý pokusila neúspěšně odvolat z funkce šéfky Poslanecké sněmovny Markétu Pekarovou Adamovou. Důvodem pro její odvolání mělo být řízení schůze, na které se řešilo snížení mimořádné valorizace důchodů.

Vzhledem k rozložení sil v dolní komoře se výsledek jednání předem očekával, píše server iDNES. Premiér Petr Fiala uvedl, že útok na předsedkyni Sněmovny je od opozice bezdůvodný. Pro odchod Pekarové Adamové z čela dolní komory hlasovalo 72 opozičních poslanců. Potřeba bylo nejméně 85 hlasů.

Jste zlý člověk!

Ještě před schůzí podle Novinek pronesla Alena Schillerová za ANO slova o tom, že jde o první podobné hlasování v novodobé politické historii. „Impulzů bylo pro jeho vyvolání několik, posledním bylo naprosto nezvládnuté řízení schůze při projednávání pravděpodobně protiústavní valorizace důchodů,“ uvedla.

„S kolegy jsme jednou s vámi seděli u oběda a dělali jsme vtípky, a vy jste se vůbec neusmála. Pro mě jste zlý člověk. Sebrala jste mi výkon mandátu, když jste mě nenechala mluvit,“ cituje server Seznam Zprávy pro změnu slova Milana Brázdila.

Sama Pekarová Adamová se proti výtkám ohradila. Její řízení schůze podle jejích slov vedlo ke kázni a dodržování pravidel všech poslanců bez rozdílu. Uznala ale, že samozřejmě není zcela bezchybná.

Nedodržela, co slíbila

Podle Aleny Schillerové šéfka Sněmovny ve své funkci nedodržuje to, co před svým nástupem na ni slíbila.

„Ne, Markéta Pekarová Adamová není důstojnou a nestrannou předsedkyní Sněmovny, jak slibovala při převzetí své funkce. Arogance a pošlapávání práv opozice a tím i práv jejích voličů, jaké tato Sněmovna ještě nezažila,“ uvedla na svém facebooku.

A k jejím slovům se přiklání například v komentářích na iDNES i pan Zdeněk, který napsal: „Koalice měla šanci se zbavit v čele PS nekompetentní ženy a ukázat, že to myslí s Českem vážně. Bohužel ji nevyužila.“

Naopak Schillerovou za její názory část veřejnosti kritizuje. „Dlužena von Bankrot začíná být plná nenávisti a agresivity. Hanba jí. Už vrátila ty miliony, které ukradla z našich daní na své vizážisty, kadeřníky, fotografy a pávy? Hanba organizovanému zločinu ANO,“ napsal na Novinkách uživatel Jan.

Zdroj: iDNES, Novinky, Facebook, Seznam Zprávy

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články