Miloš Zeman začal úřadovat z nové kanceláře v ložnici. Podle Němcové nemá jeho tým ani gram mozku

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Milos Zeman
Zdroj: MICHAL SVÁTEK / MAFRA / Profimedia

Exprezident Miloš Zeman otevřel svou novou kancelář. V té se hodlá setkávat s přáteli a poskytovat rozhovory. Asistentku mu bude dělat jeho manželka Ivana a sám prezident se v kanceláři objeví zhruba jednou týdně. Při prvním odhalení fotografií kanceláře zaskočily veřejnost dvě věci: že k ní není bezbariérový přístup a že jde vlastně jen o předělanou ložnici.

Zemanova kancelář se nachází v pražských Dejvicích. Ve skutečnosti jde podle inzerátu o „designově zařízený byt 3+kk“ ve druhém patře. A právě tyto dvě informace nejdou lidem na rozum.

Předělaná ložnice

Při porovnání fotografií z inzerátu a prvních fotek úřadujícího Zemana je vidět, že si prezident nechal udělat kancelář v jedné ze dvou ložnic, ze které mu byla jen odmontována postel. Ukazuje to například i příspěvek na twitteru.

„Vysvětlete mi, proč, když v inzerátu píší ‚velkorysý obývací pokoj‘, si nechal udělat kancelář v ložnici?“ ptá se pod příspěvkem pan Martin.

„Protože byl poslední roky zvyklý pracovat z postele,“ odpovídá mu se smíchem Holka z Prahy. „To už snad není možné, mně je ho skoro líto, jak dopadl,“ podotýká v dalším příspěvku uživatelka Lenka.

Do schodů mu pomáhala policie

Bývalý prezident trpí neuropatií dolních končetin, a je tak odkázán na invalidní vozík, připomínají Novinky. Je proto divem, že je jeho kancelář v místě, kde není bezbariérový přístup. Do schodů mu museli pomáhat příslušníci ochranné služby policie.

„A to je vše, co potřebujeme vědět o schopnostech Zemanova hvězdného týmu. Nemají ani gram mozku, aby zajistili bezbariérový prostor. Je to tak nedůstojné a ubohé, že by mi ho bylo i líto. Ale není. Jaký pán..,“ napsala na twitteru senátorka Miroslava Němcová.

Prezidentovi v jeho kanceláři budou pomáhat dřívější blízcí spolupracovníci z Hradu Vratislav Mynář, Jiří Ovčáček a Martin Nejedlý, píše CNN Prima NEWS. Sám Zeman poskytl novinářům jen krátký rozhovor, poté je do kanceláře nevpustil, podotýká iDNES.

„Pokud mi někdo zavolá s žádostí o schůzku s panem prezidentem, tak já to zprostředkuji s paní Ivankou,“ vysvětlil Mynář svůj podíl podpory a pomoci Zemanovi. „Pokud jde například o mne, budu mediálně pomáhat dobrovolně, jak mi čas dovolí,“ doplnil Ovčáček.

Kromě absence bezbariérového přístupu a kanceláře vytvořené z ložnice jsou lidé skeptičtí také k tomu, že chce prezident využívat byt k práci jednou týdně. „To je častěji, než když byl prezident. Aby se neupracoval,“ píše uživatel Michal.

„Takže dědka přivezli, čekalo na něj pár novinářů, Ovce, Nejedlý. Pak ho jakási ochranka vynesla do bytu, usadili ho zas do vozíku, on pourážel koho mohl, novináři si ho vyfotili a byl konec představení. Nechápu tu publicitu. Dějí se tady důležitější věci,“ shrnuje situaci pan Jan.

Zdroj: Přehledně24, Twitter, Novinky, iDNES

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články