Ministryně financí Alena Schillerová zaplatila za jízdu bez pásu pokutu 1500 korun

od Šárka Blahoňovská
< 1 minuta čtení
alena schillerova
Zdroj: PETR TOPIČ / MAFRA / Profimedia

Za jízdu bez připnutého pásu dostala ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) pokutu 1500 korun. Nepřipoutala se, když jela na začátku února natáčet propagační video týkající se kontroly cen respirátorů. To, že pokutu zaplatila, oznámila v neděli v rozhovoru pro Blesk.

Schillerová pokutu dostala v sobotu 6. února, když na zadním sedadle automobilu jela nepřipoutaná.

Stalo se tak na cestě do obchodů, v nichž si dala za úkol zkontroloval pokles ceny respirátorů. Ta měla být snížena po dočasném zrušení DPH.

​Neprodleně jsem zaplatila, řekla Schillerová

Propagační videoklip se pak objevil na jejím twitterovém účtu s komentářem: „Snížili jsme cenu respirátorů? Sledujte! Vyrazila jsem do Tesca, Albertu a Globusu.“

Právě tento materiál ji usvědčil a nejen občané žádali vysvětlení. Ministryně se za svou chybu omluvila.

O tom, zda bude pokuta ministryni financí udělena, rozhodl pražský magistrát. Ten mohl Schillerové udělit sankci ve výši až 2500 Kč.

„Když jsem byla o víkendu doma, tak jsem tam měla rozhodnutí správního orgánu, byla mně za to vyměřena pokuta 1500 korun, kterou jsem neprodleně zaplatila,“ řekla Blesku v nedělním rozhovoru Schillerová.

​Analýza odhalila, kudy jela

Již předtím se nechala slyšet, že měla být připoutaná, přestože v tu dobu jen řidič popojížděl po parkovišti.

„Byla to chyba, která mě velmi mrzí. Proto přispěji Českému sdružení obětí dopravních nehod částkou deset tisíc korun,“ napsala na Twitteru.

Server Neovlivní však video zanalyzoval a zjistil, že bez pásu nejela na parkovišti, ale na silnici, konkrétně jela po pražském Barrandovském mostě.

„Video se točilo na několika místech a střihalo se. Když jsem to dávala na ten twitter, tak jsem byla přesvědčena, že to bylo na parkovišti, kde byla (točená) největší část,“ vysvětlila politička pro Blesk.

Autor: Šárka BlahoňovskáSouvisející články