Miroslav Kalousek se ostře pustil do Babiše a Pavla, kteří by se dle agentury Ipsos měli dostat do druhého kola prezidentských voleb

od Soňa Jiroutová
3 minuty čtení
Miroslav Kalousek
Zdroj: Jakub Poláček (Blesk) / CNC / Profimedia

Další předvolební model prezidentských voleb zveřejnil Ipsos. Stejně jako u předchozích výzkumů, i tento model ukázal, že do druhého kola by postoupili Andrej Babiš a Petr Pavel. Na třetím místě by pak skončila Danuše Nerudová. Na výsledky agentury reagoval na svém twitteru Miroslav Kalousek.

Výzkum agentury Ipsos byl realizován v termínu 30. června až 7. července na reprezentativním vzorku osob starších 18 let.

Výsledky agentury Ipsos odpovídají ostatním průzkumům

Dle tiskové zprávy o výsledcích průzkumu by první kolo volby vyhrál Andrej Babiš se ziskem 31,7 % následovaný Petrem Pavlem se ziskem 23,8 % hlasů. Oproti předchozím výzkumům posílila Danuše Nerudová, která by obdržela 10,8 % hlasů a skončila by tak na třetím místě.

IPSOS

Zdroj: Ipsos.com

Co se věkového rozpětí týče, tak Babiš se těší oblibě u osob starších 60 let a naopak má velmi nízkou podporu u lidí ve věku 18 až 29 let. Spíše starší voliče má také další kandidát Josef Středula.

Naopak Petr Pavel má voliče rozloženy rovnoměrně ve všech věkových skupinách.

IPSOS

Zdroj: Ipsos.com

Mladší věkové kategorie pak spíše podporují Marka Hilšera nebo Danuši Nerudovou.

Kalousek se pustil do favorizovaných kandidátů

Na výsledky průzkumu reagoval na svém twitteru Miroslav Kalousek a servítky si rozhodně nebral. Vzhledem k členství obou kandidátů v KSČ a celkově komunistické minulosti jejich rodiny, nazval oba „prominentními spratky“.

„Asi si to zasloužíme. Asi nám nezbývá nic jiného než 32 let po Listopadu volit jednoho nebo druhého ,prominentního spratka‘ z té či oné prominentní bolševické rodiny. V takovém případě bych volil generála Pavla. Pořád ale doufám, že budu mít důstojnou šanci,“ napsal Kalousek.

Na reakci jednoho z komentujících, že toto již přestřelil, reagoval Kalousek dalším tweetem. „Vzhledem k rodinné anamnéze jím v osmdesátých létech nebyl o nic méně, než Andrej Babiš. Dokonce bych si dovolil tvrdit, že starý Pavel byl v hierarchii KGBácké pyramidy výše než starý Babiš,“ odepsal.

Kritiku si ale generál nenechal líbit a přes twitter vzkázal Kalouskovi, že klesl pod svou úroveň.

„Prominentní spratek z prominentní bolševické rodiny… To jsem od Vás opravdu čekal víc, pane Kalousku. Vím, že se nebojíte silnějších výrazů, a někdy jsou opravdu zapotřebí, ale tímhle jste klesl hluboko pod svoji úroveň. Tudy cesta k lepší politické kultuře opravdu nevede,“ napsal svou reakci Pavel.

„Když jsem šel v 15 letech do montérek, pane generále Pavle, abych byl vychován ,dělnickou třídou‘, s křivdou jsem sledoval ,bolševické spratky‘, kteří ode mě opisovali a chodili na gymnázium. Nikoho z nich jsem nesoudil. Ale také mě nenapadlo, že by kandidovali na prezidenta,“ nedal se Kalousek a na Pavlův příspěvek opět reagoval.

Babiš zatím nechal Kalouskův příspěvek bez reakce a Kalousek posléze ještě k celé přestřelce dodal, že již dlouho nedostal za svá slova vynadáno tak jako nyní.

Zdroj: Ipsos, Twitter

Autor: Soňa JiroutováSouvisející články