Miroslav Kalousek zvažuje, že nabídne české politice novou a mladou tvář. Ukázal, jak by měla vypadat

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
miroslav kalousek
Zdroj: Profimedia

V lednu roku 2021 rezignoval na poslanecký mandát. Mnoha lidem ale v politice Miroslav Kalousek chybí. Ukazuje se to i v komentářích u jeho nové fotky, kterou zveřejnil na svém instagramu.

Ta přitom měla původně fanoušky spíše pobavit, zdá se ale, že mnohé rozesmutnělo, že šlo pouze o vtip.

I když politicky už se neangažuje, mediálně je stále aktivní a na sociálních sítích se projevuje poměrně často. Nedávno přidaná fotka je ale výjimečným příspěvkem, který svého druhu jen tak další nenajdete. Kalousek totiž ukázal, že si sám ze sebe umí udělat legraci.

Do politiky by se prý měl podle některých vrátit jako nová mladá tvář a udělat pořádek v tom, co se tam teď děje. Na tyto komentáře svých přátel se rozhodl zareagovat upravenou fotografií, která pár lidí pobavila a některým dala naději, že by to mohl se svým návratem myslet vážně.

Zvažuje návrhy poradců

Fotka, kterou Kalousek upravenou zveřejnil, zobrazuje jeho tvář, ale s dětským obličejem, který vypadá komicky a ukazuje, že se Kalousek opravdu nebojí občas ukázat fanouškům i svou vtipnou tvář. Stejně tak popisek možná mnohé pobavil a prozradil, že Kalousek se umí tvářit i jinak než jenom vážně.

„Zvažuji návrh svých poradců, že nabídnu veřejnosti novou a mladou tvář v české politice,“ napsal bývalý poslanec k příspěvku. Podle reakcí fanoušků by to vlastně vůbec nebylo špatné, protože by možná pomohl stabilizovat to, co se tam teď děje.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Miroslav Kalousek (@miroslav_kalousek)

Celá řada lidí pochopila, že jde o vtip, kterým se Kalousek snažil pobavit a možná se na instagramu trochu zviditelnit. Připisují proto smajlíky a komentáře, ve kterých vyjadřují, že se tenhle kousek Kalouskovi vydařil. „Tohle je absolutní bomba,“ tvrdí jedna ze sledujících.

Stačil by nám starý Kalousek

Mnoho Čechů se shoduje na tom, že Kalousek by ani nemusel přicházet do politiky s něčím novým a mladým. Stačilo by prý, kdyby se do ní vrátil takový, jaký býval. To ale prozatím politik pravděpodobně nezvažuje, nebo o tom alespoň nikoho neinformoval.

„Vrať se prosím do politiky,“ napsal stručně někdo, zatímco další komentář píše: „Veřejnosti by stačila stará a zkušená tvář ministerstva financí.“ „Jděte do toho, já vás rozhodně podpořím,“ vyjadřuje se někdo dalšími podpůrnými větami.

Zdá se, že Kalousek má jako politik stále i po roce od ukončení své kariéry podporu lidu. Na druhou stranu by se ale v případě, že by bylo nejhůř, mohl živit třeba jako komik. A kdo ví, i celá řada současných politiků by možná v tomto ohledu podle fanoušků uspěla.

Zdroj: Instagram

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články