Místo práce se fláká v obytňáku. Babiše kritizují politici i jiní občané republiky

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
andrej babis
Zdroj: PETR TOPIČ / MAFRA / Profimedia

Andrej Babiš nedávno zahájil svou malou tour po republice. Ve svém obytném vozu jezdí, jak on říká, za lidmi. Jenomže zatímco se bývalý premiér baví s občany České republiky a médiím tvrdí, jak nejde o kampaň, řada politiků ho kritizuje za to, že se místo práce poflakuje v obytňáku. Nedorazil totiž ani na poslední jednání Sněmovny.

Babiš se z poslední schůze Sněmovny, která se týkala žádosti vlády o prodloužení nouzového stavu, omluvil z pracovních důvodů. Politikům se ale jeho cestování příliš pracovní nezdá. Ačkoli totiž Babiš na jednu stranu uznal, že jde o politickou kampaň, na tu druhou několikrát řekl, že tomu tak rozhodně není.

„Jak je možné se omluvit z jednání Sněmovny z pracovních důvodů a brázdit v rámci kampaně moravská města?“ podivil se šéf poslanců lidovců Marek Výborný. Ten společně s několika dalšími politiky silně zkritizoval bývalého premiéra na sociálních sítích.

Zatímco jiní pracují…

„Nejenže kašlete na práci ve výborech, ale už i na schůzi celé Sněmovny. Tak jen aby všichni věděli, co znamená to vaše makáme,“ napsal Výborný. Přidal se i Jan Bartošek, který se doslova rozohnil: „Proč lidem nevadí to, že nechodí do práce a místo toho se někde poflakuje v obytňáku?“

„Vyškov právě teď. Je tu krásně,“ napsal Babiš na své sociální síti u jedné z fotografií z cest. Na tu zareagovala také poslankyně a předsedkyně Sněmovny Markéta Pekarová Adamová, která s ironií připsala: „Sněmovna právě teď. Bez Andreje Babiše. I nám je tu krásně, mohl byste přijít do práce podívat se na to.“

Někteří lidé se pak rozhodli proti Babišově nezájmu bojovat humorem a tím, že ho na sociálních sítích zesměšní. Vypovídá o tom i facebooková fotomontáž, kterou sdílel na svém profilu spolek Milion chvilek pro demokracii, na níž je Babiš představen v plavkách na pláži a s obytným vozem za zády. „Sorry jako, ale mám pracovní důvody. A že do Sněmovny pozdravuji,“ říká přitom na fotce hlavní aktér.

„Poslanec Andrej Babiš se dnes z pracovních důvodů omluvil ze schůze Poslanecké sněmovny. Dovolujeme si pana Babiše upozornit, že předvolební kampaň v obytňáku není omluvou z pracovních povinností ve Sněmovně. Za to Vám občané základní plat 90.800 měsíčně neplatí,“ objasnil pak příspěvek.

Bouří se nejen politici

Kromě politiků se Babišovo jednání nelíbí ani řadě občanů České republiky. Ti se pod politickými příspěvky rozčilují a připisují komentáře, kterými Babišovi jasně říkají, co si o jeho cestě po republice myslí.

„Škoda, že PS nemá možnost mu tu omluvenku neuznat, protože se na Moravě zjevně fláká. I když pro něj ten kontakt s lidmi a hraná radost, asi představuje velkou práci v podobě sebezapření,“ napsal jeden z uživatelů twitteru.

„Musel jsem se pousmát, když jsem četl ty reakce některých poslanců. Na prodloužení nouzového stavu mají hlasů dost a já se u této mimořádně svolané schůze řádně a včas omluvil. Jsem tento týden mezi lidmi ve své pojízdné poslanecké kanceláři, mluvím s nimi, a aniž bych někomu chtěl radit, doporučil bych něco podobného i současným ministrům,“ reagoval Babiš, jehož vyjádření poskytl serveru iDNES mluvčí Vladimír Vořechovský.

Zdroj: iDNES, Twitter, Facebook, Seznam Zprávy, Přehledně24

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články