Je to kampaň, nebo není? Andrej Babiš si očividně svou tour v obytňáku sám není jistý

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
andrej babis
Zdroj: Martin Veselý / MAFRA / Profimedia

Andrej Babiš v pondělí zahájil se svým obytným vozem cestu po jižní Moravě. Jeho první zastávkou byla Břeclav. Už dříve řekl, že obytňák využije, aby s ním jezdil za lidmi. To teď naplňuje, podle jeho slov se ale rozhodně nejedná o kampaň. Své cestě dal však název Zase bude líp, což vypovídá o opaku.

„Vracím se k roku 2013, kdy jsem také objížděl republiku. Mám i stejné oblečení,“ smál se podle iDNES Babiš už na benzínce u Průhonic, kde s celou svou tour začal. Pokračoval přes vesničku Pavlovice, kde se zastavil v pekárně, a svou cestu zakončil v Břeclavi.

V plánu má dále navštívit také Valtice, Znojmo, Brno i Olomouc. Babiš ale nejprve odmítal, že by se mělo jednat o jakoukoli kampaň. Podle svých slov se rozhodně nesnaží zviditelnit před komunálními volbami ani nijak ovlivňovat prezidentské volby. Svým názorem si ale očividně sám není jistý.

Kampaň nekampaň

„V kampani žiji permanentně už několik let. Toto ale budou jen cesty za lidmi. Budu během nich navštěvovat i poslance, kteří mají v krajích své kanceláře,“ řekl Babiš podle iDNES. Dodal, že před komunálními volbami bude ANO startovat kampaň až koncem srpna. O své kandidatuře na prezidenta není ještě rozhodnutý.

Jenže ačkoli ráno tvrdil jednu věc, odpoledne pak v pořadu Impulsy Honzy Benešovského řekl: „Je to kampaň, je to navštěvování voličů. Cílem je uspět v příštích volbách. Komunálních, parlamentních, jakýchkoliv.“ Tak jak to tedy ve výsledku vlastně je?

Babiš je odhodlaný využívat svého obytného vozu naplno. Podle jeho slov je velký prostor vhodný nejen na pohovory s lidmi, ale velká ložnice mu zajistí i pohodlí během nocí. „Spal jsem už i v kempu. Není na tom nic divného,“ nechal se slyšet.

Zastávka v Břeclavi

Babiš na svém facebooku rozhodně nezahálel. Z prvního dne svého cestování sdílel několik fotek, na kterých ukázal, jak komunikuje s lidmi v Břeclavi, kterou navštívil. Už od prvního pohledu ale je tak trochu jasné, že o kampaň skutečně půjde.

Snímky s dětmi, se staršími lidmi v krojích, usměvavý politik vedle důchodců, kteří ho podporují. Toho všeho je Babišova sociální síť plná. V komentářích, které jsou ne vždy lichotivé, si politikův pravděpodobný záměr uvědomuje řada lidí. Přesto ale mnohým udělal svou návštěvou radost.

Babišovo cestování obytným vozem by mělo trvat ještě několik následujících dní a je jasné, že snímků na facebooku bude přibývat. Příští týden má pak podle informací ČTK zamířit do Ústeckého kraje, následně potom do kraje Středočeského.

Zdroj: ČTK, iDNES, Novinky, Facebook, OnlyU, Impuls

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články