Za Babiše bylo líp. Nové billboardy placené stranou ANO vyvolaly v mnoha lidech negativní pocity

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
andrej babis
Zdroj: Petr TOPIČ / MAFRA / Profimedia

V ulicích se v minulých dnech začaly objevovat billboardy, na kterých stojí obyčejní lidé a hlásají, že „za Babiše bylo líp“. Kampaň, která má prý ukázat rozdíly mezi současnou a minulou vládou, zaplatilo hnutí ANO. Místopředsedkyně hnutí Alena Schillerová to přiznala v Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS.

„Lidé se na nás obrací, píše nám obrovské množství lidí, stovky, že jsou nespokojení. Toto jsou autentičtí lidé, kteří měli odvahu dát do kampaně svou tvář. Platí to hnutí ANO, ale lidé do toho šli dobrovolně, nejsou to placení herci. Je to připomínka toho, že lidé začínají být nespokojení,“ pronesla v Partii Schillerová.

Dodala, že ještě není zcela jisté, zda bude Babiš kandidovat na prezidenta. „Chová se standardně jako lídr opozice, znám ho velmi dobře, jsme si pracovně blízko. Skutečně není rozhodnut, budu ale ráda, když se rozhodne, podpořím ho. Neví najisto, že do toho půjde. ANO každopádně svého kandidáta postaví,“ upřesnila.

Poprask na sociálních sítích

Informace o billboardech, kterými si Babiš podle mnohých jenom zvyšuje ego, se objevila i na sociálních sítích. Tady to ale v komentářích nevypadá, že by byli lidé s novou vládou nespokojeni a po Babišovi plakali tak moc, jako tvrdí Schillerová.

Po středních Čechách se začaly objevovat billboardy se sloganem Za Babiše bylo líp, píše se třeba v jednom příspěvku na twitteru. Nespokojení lidé nečekali dlouho na první komentář. „Už je na FB skupina Chceme zpátky Babiše.
Že jsou tam i kamarádi, o kterých jsem si myslela, že jsou normální, bylo zklamání,“ svěřuje se jedna ze sledujících.

Lidem se nelíbí ani to, že má ANO na placení takových kampaní, zatímco většina lidí v současné době má problémy se zaplacením energií. „Na druhou stranu jsou tu pořád lidé, co tvrdí, že jim bylo nejlíp za Husáka,“ podotýká s nadhledem další.

Kandidáta na prezidenta hledá i koalice SPOLU

Kromě komentářů o billboardech se na twitteru hojně řeší i Babiš na postu prezidenta. Některým se dokonce podařilo najít několik let starý tweet, ve kterém Babiš tvrdí, že nikdy na prezidenta kandidovat nebude. A podle lidí je tím pádem za uvažování o kandidatuře jen lhář a podvodník.

Babiš není jediným kandidátem, který se v současné době řeší. Svého zástupce hledá například i koalice SPOLU. „Máme snahu a ambici mít kandidáta, kterého budeme moct podpořit, ale není potřeba spěchat. Prezidentská volba je v lednu 2023. Na začátku podzimu přijdeme s osobností, která bude mít naši podporu,“ sdělil předseda poslaneckého klubu lidovců Marek Výborný.

Kandidáta pak samozřejmě hledá i SPD. „Máme představu, jak by ten kandidát měl vypadat. Musí hájit české občany a naše národní zájmy,“ konstatoval předseda klubu SPD Radim Fiala.

Piráti by pak rádi viděli na prezidentském postu ženu. „V propojeném světě potřebujeme prezidenta nebo prezidentku, který podpoří a najde řešení dobrá pro Česko,“ říká místopředsedkyně Sněmovny Olga Richterová.

Zdroj: Twitter, iDNES, CNN Prima NEWS

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články