Mladý muž jel 140 km/h a naboural. Někteří budou mít asi trvalé následky

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
auto nehoda
Zdroj: Piyawat Nandeenopparit/Shutterstock.com

Na Kutnohorsku policie obvinila teprve dvaadvacetiletého muže, který čelí obvinění z ublížení na zdraví. Ten podle webu iDnes.cz způsobil na začátku dubna vážnou dopravní nehodu. Jeho čtyři spolujezdci utrpěli vážná zranění, dvěma dívkám hrozí trvalé následky.

K nehodě došlo podle informací 4. dubna ve večerních hodinách kolem šesté hodiny. Obviněný muž v autě neseděl sám, ale společně s ním tam seděl ještě stejně starý muž a další dvě dívky, které dopadly nejhůře.

„Obviněný řídil Ford Fiesta na Doksy ve směru od Mimoně a spolu s ním v autě cestovali stejně starý mladík a tři slečny ve věku 19, 21 a 24 roků. Ten den společně podnikli výlet k Máchovu jezeru,“ přibližuje policejní mluvčí Ivana Baláková pro iDnes.cz.

Muž jel kolem 140 km/h

Očitý svědek celé události, muž, kterého auto předjíždělo, vypověděl, že podle jeho odhadu auto muselo jet hodně vysokou rychlostí. V porovnání s ním to mohlo být až 140 kilometrů za hodinu. Co se pak stalo, nečekal.

Muž ještě vypověděl, že se auto, které ho předjíždělo, stihlo nakonec zařadit před něj do jízdního pruhu, nicméně poté se dostalo do přetáčivého smyku, Neovladatelné auto vylétlo ze silnice a nabouralo do stromu.

Ten samý muž podle informací všem účastníkům nehody poskytl první pomoc ve zcela zničeném autě. Následně byl i on tím, kdo přivolal na místo zdravotnickou záchrannou službu. Všichni tři spolujezdci na zadních sedačkách utrpěli vážná zranění.

Visel bezvládně z auta, řekla mluvčí

„Když svědek k vozidlu přišel, aby jim pomohl, viděl například, jak mladík, který původně seděl na místě za řidičem, bezvládně visí z okna vozu. Dívka na prostřední zadní sedačce zase byla v autě zaklíněná a nedýchala,“ vysvětluje Baláková.

Aktuálně všechny čeká několikatýdenní až měsíční léčba a rehabilitace. U dvou dívek zatím není jasné, jak bude léčba probíhat. Lékaři totiž prozradili, že u dívek došlo k poranění vnitřních orgánů, vážná zranění v oblasti hlavy a mnohačetné zlomeniny.

„Viníkovi havárie, který naprosto nedomyslel následky svého chování za volantem, nyní hrozí až čtyři roky odnětí svobody. On sám a jeho spolujezdkyně na předním sedadle se zranili lehce,“ dodává pro iDnes mluvčí.

Autor: Ivan GlaserSouvisející články