Chlapce usmrtilo popelářské auto. Vybral si totiž velmi neobvyklé místo na spaní

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Port Lincoln
Zdroj: Shutterstock.com

Strašlivá nehoda se stala ve státě Port Lincoln v Austrálii. Tři kamarádi se rozhodli přespat u svého oblíbeného fastfoodu, a to přímo v popelnici. Druhý den ráno ovšem přijel popelářský vůz a popelnici nabral a vysypal. Jednomu z mladíků se podařilo z popelnice utéct, ostatní dva ale takové štěstí neměli. Jeden z nich, Spencer Benbolt, incident nepřežil.

Podle australského zpravodajského webu 7News se jednalo o tři kamarády ve věku 11, 12 a 13 let. Ti se rozhodli přespat v odpadkovém kontejneru u obchodu Repco a fastfoodu McDonald’s. Druhý den ráno dorazili popeláři, zvedli kontejner a vysypali veškerý jeho obsah do popelářského vozu.

Jednomu z dětí se podařilo vylézt ven. Okamžitě se snažilo upozornit řidiče vozu, ale již bylo pozdě. Zatímco Spencer Benbolt utrpěl při pádu rozsáhlá zranění, která nebyla slučitelná se životem, druhému chlapci, který s nim spadl do popelářského auta, se nic nestalo.

Často utíkal z domova

V tisku se dokonce se spekulovalo, že byl zemřelý mladík bezdomovec. Nakonec se ukázalo, že byl v pěstounské péči. Dále to však nechtělo tamní Ministerstvo pro ochranu dětí komentovat.

Podle deníku Daily Mail měl ale chlapec se svou pěstounskou rodinou problémy. Potvrdila to i jeho sestřenice Montanah Elveyová, která o něm řekla, že byl velmi milý a statečný kluk, který si také hodně prožil.

Podle jiných zdrojů prý nebylo neobvyklé, že Spencer společně s kamarády trávil noci venku, chlapci často přespávali například u hřišť či čerpacích stanic. Australskou policii to velmi znepokojilo, neboť noc byla v době neštěstí velmi chladná.

„Myslím si, že by nebylo fér, kdybychom ho klasifikovali jako bezdomovce,“ řekl na tiskové konferenci místní superintendant Paul Bahr. „Tento případ je tragický v mnoha ohledech. Jedním z nich je otázka, proč musely tři děti přespávat v popelnici. I na to se během vyšetřování zaměříme,“ dodal.

Otřeseni jsou příbuzní i škola

Tragédie otřásla celým městem, ale hlavně základní školou, kam chlapec docházel. „Ve škole panuje hluboký smutek a ztráta, kterou velmi dobře pociťují ti, kdo ho dobře znali. Dnes ráno učitelé hovořili o jeho jedinečném talentu na vyprávění příběhů a o tom, jak ho lidé obdivovali pro jeho krásnou osobnost a smysl pro humor, “ uvedla pro 7news.com Rowena Fox z ministerstva školství.

Velmi špatně nehodu nesl i řidič popelářského vozu. Tamní policie uvedla, že zažil šok a musel být ošetřen. Podle svědků prý uvedl, že by ho nikdy nenapadlo, že v koši může spát někdo živý, natož pak tři děti.

Autor: Markéta KrejčíSouvisející články