Tragická nehoda metra: Minimálně 15 mrtvých a desítky zraněných

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
metro nehoda
Zdroj: Frank TG Herben/Shutterstock.com

V pondělí během pozdějších hodin došlo k tragické nehodě metra v Mexiko City, v hlavním městě Mexika. Podle informací americké CNN si neštěstí vyžádalo minimálně 15 mrtvých a až 70 zraněných.

Metro se zřítilo v nejrychlejší nadzemní části metra nové linky 12, která se nazývá Zlatá linka. V ten moment, když přes viadukt přejížděl vlak, se koleje zhroutily k zemi. Informoval o tom mexický sekretariát pro řízení rizik a civilní ochranu.

Trosky uvěznily několik aut

Kamery pořídily z místa nehody několik záběrů. Když došlo k nehodě, pod mostem projíždělo v daný moment hned několik aut. Po zřízení mostu byl vidět pouze prach a trosky. Podle CNN byla situace značně složitá.

Ke všemu se vyjádřil i ministr vnitra města Mexico City Alfons Suárez Del Real. Podle jeho slov došlo k nešťastné nehodě kolem půl jedenácté večer tamního času. Byl prvním z prvních, kteří se k případu tímto způsobem vyjádřili.

Na místo nehody dorazila i starostka města Claudia Sheinbaum. Ta se nakonec k celé situaci vyjádřila na sociálních sítích. Skrze ně širokou veřejnost uklidňovala v tom, že veškeré bezpečnostní složky dělají maximum.

„Hasiči a pracovníci veřejné bezpečnosti neustále na místě tragédie pracují. Několik nemocnic je v nejvyšší pohotovosti. Zatím nic víc nevíme, ale co nejdříve podáme nové informace,“ uvedla na svém oficiálním účtu na twitteru starostka Mexico City.

Claudia Sheinbaum také informovala o tom, že trosky uvěznily několik aut pod mostem s tím, že visící souprava metra veškeré práce natolik komplikovala, že musely být záchranné akce dočasně pozastaveny. Souprava byla totiž velmi nestabilní.

Čeká se na těžkou techniku

Starostka řekla, že momentálně záchranné složky čekají na příjezd jeřábu, který veškerou práci usnadní. Až bude souprava pryč, práce budou pokračovat. Podle informací je na místě nehody minimálně 15 mrtvých a více jak 70 lidí zraněných.

Veškeré informační služby zatím tvrdí, že se další informace budou postupně objevovat. Počet zraněných i mrtvých se tak ještě může zvýšit. Policie případ bude vyšetřovat, prozatím sama ale nepodala žádné informace.

Autor: Ivan GlaserSouvisející články