Moderátorka České televize svědčí proti Cimickému. Svěřila se po dvaceti letech

od Raina Tomanová
2 minuty čtení
martina hynkova vrbova
Zdroj: Profimedia

Chystala se jen dokončit scénář k pořadu, a tak navštívila osobně pana doktora Cimického. Později toho ale měla moderátorka Martina Hynková Vrbová hořce litovat.

Psychiatr Jan Cimický je obviněný z několika sexuálních napadení, ke kterým mělo dojít přímo v jeho ordinaci. Moderátorka svou zkušenost sdílela s ostatními na svém Instagramu a s hrůzným zážitkem se svěřila po dlouhých dvaceti letech.

Několik žen uvedlo, že je Cimický obtěžoval

Moderátorka není zdaleka první, ale chtěla podpořit ženy, které se dostaly do jeho spárů. Nebyla přitom jeho pacientkou, jen chtěla konzultaci ohledně pořadu Co mám dělat když…?, který moderovala. Cimický v něm měl hrát odborníka na různé stresové situace.

Psychiatr čelí obvinění ze sexuálního obtěžování. Stížnost podalo už několik žen, které tvrdí, že se jim lékař nevěnoval tak, jak měl. Případem už se zabývají kriminalisté a hledají další ženy, které se chtějí s podobnou zkušeností svěřit. Jednou z obětí má být právě i moderátorka ČT.

V kontaktu spolu samozřejmě byli i předtím, vždy byl ale přítomný také štáb. Když se s lékařem chtěla Hynková sejít sama, došlo k napadení – Cimický využil situace. „MUDr. Cimický mě krátce po příchodu napadl. Povalil mě na sedačku, kde mě začal osahávat na prsou a líbat,“ svěřila se Hynková.

„Ve chvíli, kdy se mi podařilo ho na chvíli odstrčit, začal recitovat jednu z jeho básní. Byla jsem v naprostém šoku,“ nechápala moderátorka, které se naštěstí podařilo z ordinace utéct. „Nebyla jsem pacientka, byla jsem v pořadu jeho kolegyně, moderátorka České televize a stalo se mi to samé.“

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený martina hynkova vrbova (@hynkova_vrbova_martina)

Ženy nevěří, že jejich příběhu o napadaní bude někdo věřit

Proč se ale ženy s takovým zážitkem nesvěří hned po jeho odehrání? „Od žen, s nimiž jsme natáčeli, vím, že tato okolnost u nich hraje roli. Bojí se, že jejich slovo pacientky s psychickými potížemi má nižší váhu než slavného psychiatra,“ uvedla Nora Fridrichová, která natáčela s ženami, které zažily útok na svou osobu právě od Cimického.

Negativní recenze na jeho osobu můžete najít například na portálu ZnamyLekar.cz, kterými se to tu jen hemží. Mnohé ženy nedoporučují návštěvu jeho ordinace, protože jeho způsoby léčení nejsou účinné. Prý dával diagnózy hned ve dveřích, říkal si o velké peníze a s pacienty jednal arogantně.

Cimický odmítá obvinění. „Podobnému obvinění je těžké se bránit, nejsem si však vědom žádného profesního ani osobního selhání. Není to pravda. Vzniklou situaci považuji za politováníhodnou snahu o zviditelnění se ve chvíli, kdy se prezident republiky rozhodl ocenit mou celoživotní práci,“ vyjádřil se pro MF Dnes.

Zdroj: MF Dnes, Instagram

Autor: Raina TomanováSouvisející články