Muž nemohl darovat krev, protože neuvedl, zda není těhotný. Okamura ostře zareagoval na sociální síti

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Tomio Okamura
Zdroj: Robert Procházka / Právo / Profimedia

Brit Steffen McAndrew se na začátku dubna při svém pokusu darovat krev setkal s netradičním problémem. V papírech, které předtím vyplňoval už několikrát, neuvedl, zda náhodou není těhotný. Vzhledem k tomu, že mu to připadalo vzhledem k jeho pohlaví nelogické, neočekával problémy. Klinika ho však jako dárce právě z důvodu neuvedení jeho stavu odmítla.

Na tuto událost reagoval na svém facebooku šéf SPD Tomio Okamura, podle kterého se jedná o nesmyslnou situaci zapříčiněnou neomarxistickou genderovou teorií.

Střílí se do vlastní nohy

McAndrew je sám lékařem. Před pandemií podle serveru Daily Mail darovával krev mnohokrát. Když se ale vrátil k činnosti po více než dvou letech, narazil na překvapivou překážku.

Zdravotníci ve skotském krevním centru Ayr ho odmítli, protože v papírech neuvedl, zda není těhotný. On místo toho sdělil, že je muž a otěhotnět nemůže, to ale zdravotníkům nestačilo.

„Velmi podporuji transfuzní službu, je nezbytná, ale myslím, že tímto se střílí do vlastní nohy,“ uvedl odmítnutý dárce v rozhovoru pro server The Herald.

Okamura: Je to nesmysl

Na kliniku se pro odmítnutí dárce nahrnula velká kritika. „Lidé v naší zemi se naprosto zbláznili,“ komentovala na facebooku situaci uživatelka Charlotte.

„A já myslel, že máme nedostatek krve. Možná tohle je důvod. Kolik dárců bylo kvůli takovému stupidnímu důvodu odmítnuto?“ ptá se James.

K situaci se velmi nelichotivě vyjádřil i Tomio Okamura. „Tak je snad jasné podle pohlaví, že muž nemůže být těhotný. I když v trans-genderovém světě už asi vlastně ne… V krásném novém světě genderistů budou muži menstruovat a rodit děti… Hnutí SPD brání normální svět pro normální lidi,“ napsal na svém facebooku.

A jeho sledující ho v názoru plně podpořili. „Lidé si asi ani neuvědomují, jak je genderový výmysl nebezpečný a kolik lidí to může poškodit do budoucna. Bere se to na lehkou váhu a za mě je tomu třeba říct NE! Ať si je každý, čím chce, ale cpát to lidem a motat děckám hlavy, tak to rozhodně NE!“ podpořil ho uživatel Jan.

Zdroj: Facebook, Daily Mail, The Herald

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články