KOMENTÁŘ: Okamura slibuje video, ve kterém odpoví na dotazy. Ty se ale zatím moc nehrnou

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Tomio Okamura
Zdroj: Petr Hloušek / Právo / Profimedia

Čím dál více politiků se snaží přiblížit především mladším voličům pomocí sociálních sítí. Už v roce 2021 napsal server Dobrý zprávy, že jde o způsob, jak se stává pro mladé politika zajímavější. V současné době se ale spíše zdá, že ze sebe politici dělají na internetu šašky a nechtěně se z nich stávají baviči. A nyní se k nim přidal i Tomio Okamura.

Tento text je komentářem autorky.

Například Andrej Babiš má na svém TikToku téměř 58 000 sledujících. Pravděpodobně polovina z nich ho ale odebírá jen proto, aby se nad jeho videi pobavila. Nepovažují ho za politika, ale za baviče.

Velmi podobným příkladem je i premiér Petr Fiala. Ten si sice TikTok zatím nezaložil, jeho sociální sítě se ale až nápadně podobají těm Babišovým. Čím více se snaží s lidmi komunikovat na jakési „lidské úrovni“, a to nejen jako politik, tím více je k smíchu.

Odpovím vám na dotazy

Tomio Okamura si zatím nejspíš TikTok zakládat nechystá. Drží se starého dobrého facebooku. I tak má ale pocit, že by měl pro své voliče udělat něco víc než jen sdílet své politické názory. A tak se rozhodl slíbit jim, že zodpoví jejich dotazy.

„Píšete mi, že byste si přáli, zda-li by bylo možné, abych někde odpovídal na vaše otázky a daná témata,“ uvádí Okamura v příspěvku. Stavba jeho první věty je trochu kostrbatá, pokud se chtěl inspirovat u Babiše, tohle se mu povedlo.

Následně šéf SPD slibuje, že odpoví na nejčastější otázky, na které se ho lidé zeptají. Avizoval, že odpověď zveřejní ve zvláštním videu. Vzhledem k nízkému počtu dotazů bude možná video nejen zvláštní, ale také velmi krátké.

Naučené fráze

Pod Okamurovým příspěvkem se objevuje jen málo dotazů. Většina lidí buď příspěvek nepochopila, nebo ho nečetla. „Jedině SPD!“ „Fandím vám, pane Okamuro.“ „Tomio a SPD, jasná volba.“ Takové komentáře se pod příspěvkem objevují.

Stejné krátké věty má Okamura prakticky pod všemi příspěvky. Zdá se, že své voliče má velmi dobře vycvičené. Stačí jim, aby na každou jejich pochvalu zveřejnil krátký děkovný komentář a má pod dalším příspěvkem opakování jisté.

Okamura se tak dočkal mnoha pochvalných komentářů, na žádný z nich nezapomněl odpovědět své „děkuji“. Z čeho ale bude skládat své plánované video, to jasné není.

Zatím padly otázky nejspíš pouze dvě: kdy přijede Okamura do Ústeckého kraje a jak dlouho bude trvat sesadit současnou vládu. Zatímco odpověď na první otázku zajímá jen malou část lidí, ta druhá by mohla Okamurovi zajistit sledovanost.

Zdroj: Dobrý zprávy, TikTok, Přehledně24, Facebook

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články