KOMENTÁŘ: Andrej Babiš má TikTok. Jeho největším úspěchem je vyslabikování slova „diabetoložka“

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Andrej Babis
Zdroj: LADISLAV KŘIVAN / MAFRA / Profimedia

Slibovat, ale potom své sliby nedodržet, je něco jako politická zásada. Ačkoli má na české politické scéně silnou konkurenci, Andrej Babiš v ní silně dominuje. Není to tak dávno, co tvrdil, že omezí své příspěvky na sociálních sítích. O pár dní později si založil TikTok, asi aby měl další platformu, kde se může omezovat. Jak píší někteří jeho sledující: jako kdyby nebyl omezený už dost.

Tento text je komentářem autorky.

Když k radosti mnohých oznámil, že zůstane ve funkci předsedy ANO, slíbil také, že ustoupí do pozadí. Zároveň také uvedl, že nebude sdílet tolik příspěvků na svých sítích. Jak se ale později ukázalo, tohle si politik rozmyslel.

Jako kdyby nestačila Schillerka

TikTok je velmi populární sociální sítí a uvědomovat si to v posledních týdnech začali také politici ANO. Před časem si založila svůj profil Alena Schillerová. Ta je od té doby poměrně aktivní a přidává příspěvky především týkající se politiky. Její „Ahoj, tedy Schillerka“ se stalo postrachem mnohých, to ale ještě netušili, že je to pouze předzvěst něčeho většího.

Andrej Babiš to vzal za úplně jiný konec. Politice se na svém TikToku věnuje minimálně, zato se o něm sledující mohou dozvědět, jaké drží diety, zda má raději blondýnky či brunety, nebo kolik stojí sako, které má právě na sobě.

Svými rádoby vtipnými videi se snaží na mladou generaci zapůsobit. Někdy to funguje a dočká se milých komentářů, většina sledujících z něho má ale jen legraci. „Hádám, že focení probíhalo místo práce ve Sněmovně?“ ptá se někdo u videa, ve kterém se Babiš prezentuje pomocí několika snímků.

No, alespoň za ně nejspíš nedal tolik, jako kdysi Schillerová dala za fotku s pávem na svůj instagram. Snad se od ní v tomhle případě Babiš učit nebude. Stačí, že po jejím vzoru zaplňuje TikTok informacemi o tom, jak vláda okrádá důchodce.

Chyba za chybou

Od té doby, co pro něho nepracuje Marek Prchal, je navíc Babišův facebook plný překlepů a chyb. Možná i proto přešel na TikTok. Tam totiž nemusí tolik psát a může většinu vzkazů lidem nahrát pomocí videí. Otázkou ale je, zda si lidé raději přečtou nějaký ten překlep, nebo se budou dívat na jeho „vtipná“ videa.

Podle komentářů na sociálních sítích se totiž zdá, že má Babiš úspěch. Ovšem ne jako politik, kterého lidé obdivují, ale spíše jako komik, nad jehož videi se zasměje nejeden rozumný člověk.

@andrejbabisHubnu! A zkouším novou metodu. Budu rád, když mi dáte do komentářů vědět, jestli s tímhle máte zkušenost 🙂♬ původní zvuk – Andrej Babiš

„To není možné, on ze sebe dobrovolně dělá kašpara. Vždyť v tom videu sotva přeslabikuje slovo ‚diabetoložka‘. TikToku zdar!“ píše na twitteru pan Petr, který se vyjadřuje k Babišově videu o hubnutí.

Osobně si myslím, že ani sám Babiš nepředpokládá, že by na svém novém profilu na TikToku někoho přesvědčil k následování hnutí ANO.

Podle mého názoru se tajně pokouší snížit závislost na sociálních sítích, což se mu daří. Při pohledu na jeho profil na jakékoli platformě se totiž člověk zasměje, zaklepe si na čelo, vypne počítač či telefon a jde si raději zacvičit.

Zdroj: TikTok, Přehledně24, Twitter, Facebook

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články