KOMENTÁŘ: Prchal uprchl a Babišův facebook je plný překlepů. Na TikToku se ho bojí

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Andrej Babis
Zdroj: LADISLAV KŘIVAN / MAFRA / Profimedia

Andrej Babiš sice v politice zůstává, už je to ale nějaký čas, co prohlásil, že v hnutí ANO ustoupí do pozadí. Kromě toho také uvedl, že bude přidávat méně příspěvků na sociální sítě. Jaká je realita?

Tento text je komentářem autorky.

Nižší aktivitu na sociálních sítích dodržel asi dva dny, v posledním týdnu je jeho facebook opět příspěvky přehlcený. A zdá se, že si je Babiš konečně píše sám. Zřejmě to ale není důvod k jásotu.

Na začátku února se objevila informace o tom, že Andrej Babiš a marketér Marek Prchal ukončili spolupráci. „S Andrejem Babišem jsme se rozloučili a popřáli si hodně štěstí,“ uvedl pro iRozhlas kreativec.

Jenomže poté, co Prchal uprchl, lze si všimnout výrazné změny v příspěvcích na Babišově facebooku. Marketér totiž mimo jiné spravoval i jeho sociální sítě a není jasné, kdo to dělá teď. Že by sám Babiš?

Kvalita by tomu odpovídala

Parodovat Andreje Babiše je poměrně snadné. Jeho netypická čeština je pro něj typická. S jeho citacemi tak občas mají média problém, přepsat je doslovně totiž není hračka. Věřte mi, vím, o čem mluvím.

Každý druhý příspěvek na Babišově příspěvku je v posledních dnech napsán s překlepem a po přečtení některých se téměř nedá pochybovat o tom, že je napsal právě on.

„Náš boj za práva důchodců ‚někončí‘, budeme za ně bojovat dál,“ hlásá například politik u jednoho videa. V dalším příspěvku má zase dojem, že je současné vláda ta ‚nejprohlanější‘ od revoluce.

Psaní asi není jeho koníček

Zatímco dřív přidal Babiš na sociální síť sem tam nějakou delší informaci a fotky s delšími popisky, dnes tvoří 90 % jeho facebooku videa. K nim obvykle přidá šéf ANO krátký několikaslovný popis, pro zbytek informací si ale člověk musí pustit klip.

Zdá se, že psaní není Babišovou velkou láskou. Mnoho lidí je možná rádo, že po něm nemusí jeho texty luštit a může si je poslechnout. I když řekněme si upřímně, některá jeho vyjádření by bylo snadnější si přečíst.

Na závěr je ještě vhodné připomenout, že Babiš si sám velmi rád protiřečí. Když tak tvrdil, že bude na sociálních sítích vystupovat méně, myslel tím vlastně více. V poslední době se například hojně prezentuje na TikToku.

Je tedy jen náhodou, že Evropská komise zakázala na zařízeních svých zaměstnanců používání aplikace právě ve chvíli, kdy se videa s Andrejem Babišem začala tak výrazně šířit?

Zdroj: iRozhlas, Facebook, Přehledně24, TikTok

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články