Andrej Babiš plánuje omezit působení v médiích i na sítích. Těší se, až vyrazí v obytňáku za lidmi

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Andrej Babis
Zdroj: Jan Handrejch / Právo / Profimedia

Andrej Babiš zůstane poslancem i předsedou hnutí ANO. Uvedl ale, že se mediálně chce držet více v pozadí a dát prostor Karlu Havlíčkovi a Aleně Schillerové. Na jeho sociálních sítích je jisté omezení aktivity vidět už nyní. Lidem ale bude prý naplno pomáhat i dál.

„Chci motivovat novináře, aby se začali konečně věnovat ‚své‘ vládě a tomu, jak katastrofálně selhává při řízení státu,“ uvedl Babiš v rozhovoru pro MF DNES důvod svého rozhodnutí ustoupit do pozadí.

Na druhou stranu se nechal slyšet, že do Poslanecké sněmovny bude chodit častěji. „Určitě tam budu častěji, ale neznamená to, že tam budu každý den,“ uvedl. V plánu má pak dále jezdit ve svém obytném voze za lidmi.

Těší se, až ho přelepí a zase vyrazí po republice

„Obytňák dnes zná už skoro každý. Těším se, že ho znovu přelepíme a vyjedeme za lidmi,“ svěřil se v rozhovoru Babiš s nadšením. Doplnil, že aktivní chce být rozhodně dál i na sociálních sítích.

Jeho aktivita tam se prý má ale významně snížit. A na jeho facebooku je to už dnes vidět. Dříve Babiš sdílel i několik příspěvků za den. A to především v dobách, kdy jezdil s obytňákem po republice. V posledním týdnu ale zdobí jeho facebook maximálně jeden příspěvek denně.

Méně samochvály, více kritiky

Dříve facebook Andreje Babiše plnily společné fotografie s lidmi a příspěvky, ve kterých sám sebe představoval jako toho, kdo pomáhá lidem. Teď se ale snaží dávat více prostoru kritice současné vlády.

„Výsledek českého předsednictví? Evropský parlament dnes schválil konec prodeje spalovacích motorů po roce 2035. Pane premiére, gratuluju k ničení českého průmyslu,“ uvedl například v jednom z posledních příspěvků.

Na svém twitteru i facebooku navíc nově Babiš v označení svého profilu používá jen slova „občan ČR“, nikoli „poslanec“ jako většina jeho kolegů. I když se i nadále chystá v politice vystupovat, dle dosud řečeného chtěl dát tímto krokem najevo, že v některých ohledech se skutečně stáhne do ústraní.

Zdroj: iDNES, Facebook, Twitter, Přehledně24

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články