Andrej Babiš dojel s obytňákem do Příbrami. Po cestě prý viděl i dub!

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
andrej babis
Zdroj: Martin Veselý / MAFRA / Profimedia

Andrej Babiš i nadále pokračuje ve své cestě obytným vozem, kterou minulý týden zahájil na Moravě. Tentokrát se ukázal v Příbrami, kde ho na náměstí přivítali podle webu města přímo davy. Jelikož se zde společně s místopředsedou hnutí Karlem Havlíčkem setkal i s několika místními podnikateli, zdá se, že už o slově kampaň nikdo nepochybuje.

Sám Babiš si ještě minulý týden nebyl jistý, zda je jeho cesta s obytňákem po České republice kampaní, nebo nikoli. Vyvracel svá vlastní tvrzení, podle toho, co se ale dělo v Příbrami, je jasné, jaká je skutečnost. Jeho první cesta ve městě vedla na Svatou Horu.

Následně se ale s Havlíčkem setkali s několika místními podnikateli v pivovaru Podlesí. V jednu hodinu odpoledne pak jeho vůz zaparkoval na náměstí, kde se začaly shromažďovat stovky lidí. A politik samozřejmě vše hrdě dokumentoval, aby měl co sdílet na sociálních sítích a na oficiálních stránkách hnutí ANO.

Zhruba 800 lidí

Podle odhadu města Příbram se na náměstí kvůli politikovi shromáždilo zhruba 800 lidí. Po celou dobu měl navíc Andrej Babiš pozornost také starosty obce Jana Konvalinky a jeho zástupkyně Zorky Brožíkové. Většina lidí chtěla podpisy, někteří se s Babišem toužili vyfotit.

Politik hrdě rozdával svůj autogram mimo jiné také do knih, kterých je autorem a které mu fanoušci nosili s žádostí o podpisy. „Setkání s voliči probíhalo v přátelské atmosféře, během společného setkání nedošlo k žádnému konfliktu,“ ujišťují stránky města.

Rád jsem vás poznal

Babiš na svém instagramu sdílel řadu fotek a videí. V jednom z nich se svěřil se svým výletem na Svatou Horu. „Příbram, Svatá Hora. Fantastická památka, krásný oltář. Sice pršelo, ale přišlo dost lidí. Nálada byla výborná. Dík!“ napsal u videa Babiš.

Dodal, že potkali na posvátném místě řadu turistů z jiných měst. V záběru je pak vidět několik důchodkyň, které na politika křičí, že ho milují. „My vás nedáme,“ podporují Babiše. Ten si toho ale nijak zvlášť nevšímá a dál se věnuje svému vyprávění. „Po cestě jsme viděli dokonce i dub,“ říká nadšeně.

U další fotografie pak nápis hlásá: „Rád jsem vás poznal,“ a Babiš se na ní usmívá vedle paní, která ale zdaleka tak nadšeně nevypadá. „Jasné, že dáme fotku,“ okomentoval pak snímek s mladíkem, který ho přišel požádat o společnou památku.

Jelikož jsou Babišovy sociální sítě přeplněné podobnými příspěvky a on sám u nich vzájemně odkazuje na další stránky, kde má profil, je už tak nějak očividné, že nejde jenom o přátelskou cestu po republice, ale že se Babiš opravdu připravuje na volby. Zda bude kandidovat na prezidenta, ale zatím stále nepotvrdil.

Zdroj: Facebook, Příbram, Politické hnutí ANO, Přehledně24

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články