KOMENTÁŘ: Havlíček se od Babiše naučil, jak správně dělat politiku. Chce to jen pořádně si protiřečit

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Karel Havlicek
Zdroj: Milan Malíček / Právo / Profimedia

Někdy má člověk pocit, že umění protiřečit sám sobě je jednou ze základních dovedností nutných k tomu, aby se jedinec mohl stát politikem. V minulosti se objevila celá řada příkladů u Andreje Babiše, který si své svěřence v tomto ohledu očividně vychoval dobře. Vypovídá o tom i poslední twitterový příspěvek Karla Havlíčka, pod kterým se strhla vášnivá debata sledujících.

Tento text je komentářem autora.

Andrej Babiš v minulosti poslal psychicky nemocného syna na Krym, pak o sobě před soudy tvrdil, že je dobrý otec. A to je jen jeden z mnoha případů, ve kterých sám sobě protiřečil. Místopředseda ANO Karel Havlíček se asi rozhodl, že nebude za svým idolem pozadu.

Na svém twitteru Havlíček zkritizoval server Forum24 a vládu. Jejich vztah podle jeho slov připomíná vztah ÚV KSČ k Rudému právu. Jenomže se za to příliš pozitivních reakcí nedočkal.

Podezřelá spolupráce

Úřad vlády má podle serveru Echo24, jehož článek Havlíček sdílel, v současné době problém vysvětlit kontroverzní záměr, kdy podepsal smlouvu až na půl milionu korun ročně s novinářem a komentátorem serveru Forum24 Jiřím Sezemským. Ten se kvůli rozruchu rozhodl dohodu rychle ukončit.

A to podle všeho i proto, že výše jeho honoráře byla výrazně vyšší než odměny jiných poradců, což nevypadalo dobře. Co si budeme nalhávat, celý případ podezřelý rozhodně je a mnoho lidí má právo se k němu vyjadřovat. Nikoli však Havlíček, jehož šéf v podstatě ovládá třetinu mediálního trhu v Čechách.

Udělal ze sebe hlupáka

Politici občas mají tendenci komentovat situace, které by měli raději velkým obloukem obejít. A právě tu chybu udělal na sociální síti Twitter Havlíček.

Většina lidí nejspíš ani nemusí otevírat komentáře, aby tušila, co se v nich píše. I když za pobavení to rozhodně stojí, Havlíček v nich totiž dostal pořádně co proto.

„Pane poslanče, začínám pochybovat o vaší příčetnosti. 1/3 mediálního trhu v ČR vlastní majitel ANO a váš chlebodárce. Tyhle nesmysly, které vypouštíte, svědčí o tom, ze jste zoufalý a mlátíte prázdnou slámu. ANO, a to včetně vás, brzy skončí v propadlišti dějin. Jste trapný,“ vzkázala mu například uživatelka VendulkaCZ.

„Ještě jim vytkni obchod s kmenovými buňkami, deb*le,“ nebral si pak servítky uživatel s příhodnou přezdívkou Ministerský rada.

Mnoho lidí pak Havlíčka poprosilo, aby z nich nedělal blbce. Pravdou ale je, že občané ČR nejsou ti, ze kterých místopředseda ANO udělal hlupáka…

Zdroj: Přehledně24, Echo24, Twitter

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články