Jsem dobrý otec, tvrdil Babiš u soudu. Občané si to nemyslí

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
andrej babis
Zdroj: Profimedia

V pondělí začalo u Městského soudu v Praze pokračování soudního procesu s Andrejem Babišem a jeho poradkyní Janou Nagyovou. V poledne došlo k odročení soudu na leden. Během procesu Andrej Babiš ukázal vztek i slzy a několikrát musel být soudcem napomenut.

Soud na počátku prosince obdržel dva posudky – jeden z odvětví psychiatrie a psychologie, druhý z oboru písmoznalectví. Znalkyně Gabriela Leblová řekla, že u Andreje Babiše mladšího byla zjištěna paranoidní schizofrenie, připomíná CNN Prima NEWS.

Právě podpis Babišova syna měl být podle jeho slov zfalšován. „Nejpravděpodobnější hypotézou je, že Andrej Babiš starší vyhotovil jméno Babiš s tím, že v něm zanechal svůj rukopis, ale přešel částečně i do textové varianty. Objevila se i podobnost v případě rukopisů obou pánů, Babiše mladšího a staršího,“ uvedl znalec.

Jde mu o spravedlnost

V pondělí u soudu předložila svou výpověď znalkyně, která uvedla, že Babišův syn rozhodně bludy netrpí a jde mu především o spravedlnost. „Je schopen účasti u soudu, v současné době je jeho nemoc velmi dobře kompenzovaná,“ řekla podle iDNES.

Vztah Andreje Babiše mladšího vůči jeho otci je podle jejích slov narušený, nikoli ale na úrovni bludů. „Otce považuje za tyrana, za zlého člověka,“ přečetl následně advokát z posudku ke zdravotnímu stavu Andreje Babiše mladšího.

Babiš starší se během soudního líčení rozčiloval, několikrát skočil soudci do řeči a se slovy znalců nesouhlasil. „Je to pro mě velmi bolestné, nepřál bych to žádnému rodiči takto mluvit o svém synovi,“ uvedl mimo jiné.  „Vaše chování začíná být vůbec poprvé krajně nevhodné,“ napomenul soudce Babiše poté, co se pustil do soudní psycholožky.

Mimo jiné padla i slova o tom, že zná svého syna dlouhé roky, a on by tak měl nejlépe vědět, co s ním je. Došlo dokonce i na slzy lítosti. Babiš navíc několikrát zopakoval, že je dobrý otec. Soud byl nakonec odročen na 4. ledna.

Dobrý otec rozhodně není, myslí si lidé

Dění u soudu sledují na sociálních sítích i v dalších médiích občané, kteří s Babišovým jednáním rozhodně nesouhlasí. „Říká, že je dobrý otec, pak ale pošle syna s duševní nemocí na anektované území se soudně trestaným doprovodem, i když je v jeho možnostech zajistit pro dítě exkluzivní péči,“ podotkl například někdo v příspěvku na facebooku.

„No to je panoptikum… Nehorázně lžete, půlka národa vám to žere, druhá půlka ví, že lžete. Vy velice dobře víte, že ta druhá půlka ví, lžete, ale přesto lžete dál… Jak ubohý, zkažený a trapný a bez jakékoli úrovně musí být člověk, který tohle dělá?“ ptá se někdo v diskuzi na Seznam Zprávách.

A podobné reakce v diskuzích převažují. „Tenhle člověk se neumí chovat ani u soudu. A chtěl by být prezidentem?“ kritizuje pak výstup Andreje Babiše čtenář pod článkem na serveru iDNES.

Zdroj: CNN Prima NEWS, Přehledně24, Facebook, iDNES, Seznam Zprávy

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články