KOMENTÁŘ: Fialovy sociální sítě se nápadně podobají těm Babišovým. Proboha, jen ať si taky nezaloží TiKTok

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Petr Fiala
Zdroj: Profimedia

Pomáhá lidem, proto Babiš. Tomuto heslu se sice během prezidentských voleb mnoho lidí vysmívalo, sociální sítě Andreje Babiše jsou ale celé laděny v tomto duchu. Sdílet fotky ze setkání s lidmi a ukazovat sledujícím i věci, které se týkají politiky nepřímo, to bývalému premiérovi očividně získává na facebooku i twitteru slávu. A všiml si toho i Petr Fiala, jehož sociální sítě se teď těm Babišovým velmi podobají.

Tento text je komentářem autorky.

I když se snaží od Babiše ve většině věcí lišit a jeden proti druhému neustále veřejně vystupují, v některých ohledech se začíná Fiala svému premiérskému předchůdci podobat. Svůj facebook i twitter teď totiž plní daleko více fotek s lidmi, než tomu bylo dříve.

Koho to jen připomíná…

„Cestou na jednání vlády jsem se zastavil u paní podnikatelky Simony Bělíčkové v místním květinářství, které založila před téměř třiceti lety její maminka.“ Tento rádoby dojemný příběh se objevuje například u snímku, na kterém je premiér vyfocen s jednou z voliček.

Na dalším snímku si podává Fiala ruku se starostkou Jeseníku, v jiném příspěvku ukazuje, jak navštívil s kolegy horské lázně, další fotka ho pak zachycuje ve žluté vestě mezi dělníky.

„Dnes strávím celý den na Jesenicku, kde se budeme s ministry věnovat tomu, jak můžeme regionu pomoci a co trápí místní občany,“ píše u ní premiér. Nepřipomínají vám jeho slova o pomoci lidem nápadně někoho? Tedy až na to, že jsou v tomto případě napsána gramaticky správně…

TikTok není nic pro vás, pane premiére

V mnoha ohledech se sociální sítě Petra Fialy od těch Babišových liší. U jeho snímků s lidmi chybí například pověstné „Jasně, že dáme fotku“. Nesvěřuje se s tím, jak na Velikonoce doma peče mazanec, nestěžuje si na své diety a díky bohu zatím nemá TikTok, který si Babiš založil poměrně nedávno.

Velký rozdíl je potom také v reakcích lidí. Zatímco Babiš má pod svými příspěvky komentáře jako: „Pane Babiši, jste super. Fandím vám,“ nebo „Pane Babiši, moc vám děkujeme za všechno, co pro nás děláte,“ Fiala se, kdo ví proč, setkává především s kritikou.

„Vaše vláda vrtá díry do paluby lodi. Jste úplně trapní populisté.“ „Snad tomu, co píšete, nevěříte ani vy sám, pane Fialo.“ Ano, i takové hlášky se objevují pod fotkami, které sdílí premiér. Proč Babišovi naprosto stejná strategie vychází a premiérovi nikoli?

Doufejme, že na tuto otázku nebude hledat odpověď například založením TikToku nebo informacemi o tom, zda má raději blondýnky, nebo brunetky. U Babiše to možná funguje, je to ale z velké části i proto, že ho lidé nevnímají jen jako politika, ale také jako komickou postavu, která se možná minula povoláním.

Zdroj: Twitter, Facebook, Přehledně24

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články